Edendame kestlikku arengut õppetegevuse, teadmussiirde ning teadus- ja arendustegevuse kaudu. Keskendudes mullateaduse, agrokeemia, põllumajanduse, agroökoloogia ja keskkonnakaitse teemade seostamisele, pakume kõrgharidust kõigil astmetel ning sektorile suunatud täienduskoolitusi. Lisaks populariseerime mullateadust laiemale avalikkusele. Meie teadustegevus hõlmab nii baasuuringuid kui ka sektoriga koostööl põhinevaid rakendusuuringuid.
Me loome ja jagame teadmisi muldade kestlikuks kasutamiseks ja kaitseks, pühendudes kõrghariduse kvaliteedi tõstmisele ning teadusliku innovatsiooni edendamisele. Sel viisil kindlustame mulla valdkonna tuleviku ja toetame kestliku arengu eesmärke.
Õppetöö hõlmab mullateaduse, keskkonnakaitse ja täppispõllumajanduse teemasid, pakkudes teaduslikku ja praktilist baasi jätkusuutlikuks maakasutuseks nii bakalaureuse- kui magistritasemel.
Teadus- ja arendustegevus keskendub agroökosüsteemide muldade kvaliteedi parandamisele biomajanduse ja jätkusuutliku arengu jaoks. Uuringud hõlmavad mullakeemiat, süsinikupõllundust ja muldade kaitset. Teostame põldkatseid ning rakendusuuringuid koostöös põllumajandustootjate ja organisatsioonidega.
Mullamuuseum koondab infot muldade omaduste, arengu ja leviku kohta, toetades teadust ja õpet. Eesmärgiks on parandada teabe kättesaadavust ning edendada jätkusuutlikku loodusressursside kasutamist.
Muld ja elutegevus on omavahel lahutamatult seotud ning mullaga heaperemehelikult ümber käimine eeldab tema märkamist ja teadmiste värskendamist.
Aasta muld on muld, mida valitakse Eestis, et teadvustada laiemat avalikkust Eestis levinud muldade mitmekesisusest, mis seisneb nende väljanägemise, omaduste ja kasutussobivuse erinevustes.
Eesti Mullateaduse Seltsis on ühinenud mullateaduse huvilised.
Kalkulaatorid on tööriistad, mis aitavad hinnata mulla süsiniku, lämmastiku, fosfori ja kaaliumi sisaldust. Need toetavad väetamise planeerimist, mulla viljakust ja jätkusuutlikku põllumajandust.
Projekti eesmärk on luua suuremõõtkavaline digitaalne mullastikukaart ja uuendada olemasolevat, et parandada mullainfo täpsust ning toetada jätkusuutlikku maakasutust.
Projekt keskendub mullabiodiversiteedi suurendamisele Euroopa agroökosüsteemides, et parandada nende stabiilsust ja vastupidavust, vähendada väliste sisendite kasutust ning tõsta saagikust.
Projekt keskendub kliimateadlikule ja jätkusuutlikule põllumajandusmuldade majandamisele, et toetada keskkonnasõbralikku põllumajandust, mullaviljakuse säilitamist ja kliimamuutustega kohanemist.
Märtsis 2023 algas Eesti Maaülikooli osalusel projekt TransFarm, mis keskendub akvapoonikale ja ringmajanduse põhimõtteid rakendavatele mullavabadele taimekasvatusmeetoditele.
Õppetooli juht
mullateaduse tenuuriprofessor (õppetooli juht)
Põllumajandus- ja keskkonnainstituut
Mullateaduse õppetool
+372 7313546
+372 7313546EMÜ Põllumajandus- ja keskkonnainstituut,
Fr. R. Kreutzwaldi 5, Tartu 51006 D-korpus 1. korrus