Uudised

Maaülikooli professor Ülo Niinemets pälvis Jaapani Ökoloogiaühingu tunnustuse

Jaapani Ökoloogiaühing (Ecological Society of Japan) valis oma 58. konverentsil ajakirjas „Ecological Research“ 2010. aastal ilmunud 110 artikli seast kolme parima artikli hulka Eesti Maaülikooli professori Ülo Niinemetsa artikli  "A review of light interception in plant stands from leaf to canopy in different plant functional types and in species with varying shade tolerance".

Professor Ülo Niinemetsa artikkel on äratanud suurt vastukaja ja on aastail 2010-2011 üks kõige enam allalaetud artiklitest ajakirjas „Ecological Research“.

Artikkel annab ülevaate valguse neelamise mehhanismidest erinevatel taimede eluvormidel ja erineva varjutolerantsiga liikidel. Artiklis kirjeldatakse esmakordselt tugevat seost lehtede eluea ja taimede lehepinnaindeksi vahel läbi maakera ökosüsteemide ning antakse seletus erinevate eluvormide ning erineva vanusega puude valguseneelamise ja produktiivsuse varieeruvuse põhjuste kohta.

Ecological Society of Japan - Jaapani Ökoloogiaühing on asutatud 1949. aastal, koordineerimaks ja soodustamaks ökoloogiateaduse arengut. Jaapani Ökoloogiaühing annab välja rahvusvahelist ISI ajakirja „Ecological Research“, mida publitseerib kirjastus Springer. Ühing korraldab ka Jaapani ökoloogiakonverentse.

Täiendav info: Ülo Niinemets, Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor, tel 5345 7189.