Eesti looduskaitse 100. juubeliaasta konverents NATURE CONSERVATION BEYOND 2010

Avatud on registreerimine Eesti looduskaitse 100. juubeliaastale pühendatud konverentsile NATURE CONSERVATION BEYOND 2010, mis toimub 27-29. mail 2010. a. Kumu kunstimuuseumis (Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn) ja Eesti Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2, Tallinn). Lisaks toimuvad väljasõidud Matsalu rahvusparki, Lahemaa rahvusparki ja Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealale. Konverentsi ettekannete põhjal kirjutatud artiklid publitseeritakse.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis uue direktori

Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis oma 22. veebruari istungil instituudi uueks direktoriks praeguse põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Aret Vooremäe.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori valimised

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori konkursile laekus tähtajaks, 29. jaanuariks kaks avaldust, mille esitasid Aret Vooremäe (põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja) ja Alo Laas (OÜ Nurmiko Hulgi Tartu osakonna tegevjuht).

Balti Botaanikute XXIII konverents-ekspeditsioon 19.-22. 07. 2010.

Avatud on registreerimine  Balti Botaanikute XXIII konverents-ekspeditsioonil osalejatele. Konverentsi teemaks on "Poollooduslikud kooslused". Konverentsi korraldavad PKI Botaanika osakond, TÜ ÖMI botaanika osakond, LUS, PKÜ ning Ökoloogia ja Keskkonaateaduste Doktorikool. Lähem info http://www.elus.ee/balticbotany/

Lõppes loomeinkubaatori pargiala lahenduste workshop

Pärast nädalat aega magamata öid ja konstruktiivset grupitööd lõppes reedel, 29. jaanuaril, interdistsiplinaarne Tartu Kõrgema Kunstikooli erinevate erialade ja Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri tudengite workshop Tartu loomeinkubaatori pargialale lahenduse leidmiseks.

Mustikakasvatuse seminar

29.jaanuaril toimus Eesti Maaülikooli Eerika õppehoones (Tartu Viljandi mnt., Eerika) mustikakasvatuse seminar. Seminar on suunatud eelkõige ettevõtjatele, kes tegelevad kultuurmustikate kasvatamisega.