in English

Tere tulemast maastikuarhitektuuri õppetooli kodulehele!

Maastikuarhitektid kavandavad, kujundavad ning haldavad paljusid era- ja avalikke ruume, näiteks aedu, linnaruume, nagu tänavad ja väljakud, avalikud pargid ja linnametsad, ajaloolised mõisapargid ja suured puhkealad looduslikumates kohtades. Samuti saavad nad tegeleda ruumilise planeerimise, taristuprojektide, keskkonnamõjude hindamise ja üha enam tervisliku eluviisi edendamisega.

Tänapäeval on keskkond väga oluline ning jätkusuutlike maastike planeerimine, kujundamine ja haldamine on esirinnas selles, mida maastikuarhitektid teevad ning mille eest Eesti Maaülikool rohelise ülikoolina seisab. Lisaks püüame luua inimestele paremaid ruume: kodukeskkond ja avalikud ruumid, kus kohtume ja vaba aega veedame, ning erilised kohad, mis moodustavad osa eestlaste kultuuripärandist.

ÕPPIMINE

Meie osakonda tutvustava raamatu leiad siit: RAAMAT

Pakume kahte seotud programmi: bakalaureuse õppekava 'Keskkonnaplaneerimine ja maastikukujundus' ning magistri õppekava 'Maastikuarhitektuur'. Bakalaureuseõppe programm annab üliõpilastele põhiteadmised ja -oskused tüüpiliste väiksemate maastikuarhitektuuriliste projektide kavandamiseks, kujundamiseks ja haldamiseks ning valmistab neid ette ka magistriprogrammi astumiseks. Lõpetajad saavad töötada paljudes valdkondades, nagu aiakujundus, pargi haldamine või maastiku planeerimine kas era- või avalikus sektoris.

Magistriõppes teadmised täienevad ja praktika toimub suuremas mahus. Keerukamates kursustes ja projektides osalemised valmistavad üliõpilasi ette kandideerima Eesti maastikuarhitektuuri kutsekogusse EMAL. Liikmesus võimaldab praktikutel võtta projektide eest juriidilise vastutuse ja allkirjastada tehnilise dokumentatsiooni.

Maastikuarhitektuur pakub ainulaadset segu erinevatest valdkondadest: loodusteadustest, sotsiaalteadustest, kunsti- ja humanitaarteadustest, inseneri- ja infotehnoloogiast. See muudab selle atraktiivseks mitmesuguse taustaga inimestele, eriti neile, kes soovivad uurida midagi, mis ületab traditsioonilist kunsti/teaduse lõhet.

Kui olete loov, kunstiline ja tunnete rõõmu asjade valmistamisest, pakub maastikuarhitektuur võimalusi oma andeid rakendada mitmel viisil, näiteks integreerides kunsti avaliku ruumi kujundusse ja muutes ruumi huvitavamaks. Samuti saate kasutada oma loomingulisi oskusi disainilahenduste huvitaval ja atraktiivsel viisil edastamisel, kasutades mitmesuguseid meediume.

Kui teile meeldib loodus, puud ja taimed, saate õppida neid hooldama, aga ka looma uusi haljasalasid ning ravima tööstuse ja kaevandamise jälgi. Saate aidata metsikut loodust inimestele paremini kättesaadavaks muuta, samal ajal seda ka kaitstes.

Kui olete huvitatud ehitusest ja tehnikast, saate töötada materjalide ja kõvade pindade, rohelise inseneritöö ja säästvate tehnoloogiate, hüdroloogiatehnika ja säästva sadevee utiliseerimisega ning kaevandus- ja karjäärikohtade taastamisega.

Kui teile meeldib infotehnoloogia, saate seda rakendada paljude arvutipõhiste disaini- ja arvutigraafika tööriistadega, samuti saate planeerimise väljatöötamisel ja esitlemisel kasutada kommunikatsioonivahendeid ja sotsiaalmeediat, digitaalset kaardistamist, virtuaalse reaalsuse modelleerimist ning isegi arvutimänge, et arendada ja esitleda planeerimis- ja disainiprojekte.

Kui soovite töötada sotsiaalselt orienteeritumates valdkondades, saate teada, kuidas inimesi planeerimisse kaasata, kuidas kujundusi inimestele funktsionaalsemaks ja kasulikumaks muuta ning samuti arvestada kaasaegse ühiskonna suundumuste ja muutustega. Erinevate maastike mõju inimeste tervisele on samuti oluliseks muutunud ja saate töötada selles arenevas valdkonnas.

Maastikuarhitektuuri õppetoolis on võimalik õppida kolmel õppekaval:

Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetool on vanim, suurim ja rahvusvaheliseim koht Eestis, kus 5 aastase õppeprogrammi (3-aastane Maastikuplaneerimise ja keskkonnakujunduse eriala + 2-aastane maastikuarhitektuuri õppekava) läbimisel saab omandada maastikuarhitekti magistrikraadi.

Maastikuarhitektuuri õppetooli tutvustava video leiab siit:

 

 

Kontakt

 

Aadress

tel: (+372) 731-3139
e-mail: 
Õppetooli juht prof. Simon Bell
e-post: 
tel: 505 6106

Info: Toomas Muru Msc
e-post: 
tel: 506 7931

 

Maastikuarhitektuuri õppetool
Põllumajandus- ja keskkonnainstituut
Eesti Maaülikool
Kreutzwaldi 56/1 IV korrus, Tartu 51006