in English

Tere tulemast Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetooli kodulehele

Maastikuarhitektid planeerivad, kujundavad ja haldavad mitmeid erinevaid avaliku- või privaatse väliruumi objekte, nagu näiteks: aedu, linnatänavaid, väljakuid, parke, linnametsi, ajaloolisi mõisaparke ja suuri puhkealasid looduskaunites kohtades.

Nad võivad tegeleda ka ruumilise planeerimise, infrastruktuuriobjektide keskkonnamõju hindamise ning aina rohkem aitavad promoda tervislikke eluviise läbi erinevate ruumiprogrammide ja ürituste.

Tänapäeval on keskkond oluline teema ning keskkonna jätkusuutlik planeerimine, kujundamine ja hooldamine on maastikuarhitekti põhiülesaneteks, keskkonnahoidlik väärtus on ka Maaülikooli, kui rohelise ülikooli, üks väärtustest. Lisaks otsime vise ja võimalusi, kuidas muuta kohti paremaks inimestele –kodukeskkonda ja avalikku ruumi, kus kohtume teiste inimestega, veedame vabat aega erilistes kohtades mis on osa Eesti kultuurpärandist.

 

Maastikuarhitektuuri õppetoolis on võimalik õppida kolmel õppekaval:

Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetool on vanim, suurim ja rahvusvaheliseim koht Eestis, kus 5 aastase õppeprogrammi (3-aastane Maastikuplaneerimise ja keskkonnakujunduse eriala + 2-aastane maastikuarhitektuuri õppekava) läbimisel saab omandada maastikuarhitekti magistrikraadi.

Kontakt

 

Aadress

Tel: (+372) 731-3139 
Fax: (+372) 731-3988
E-mail: maastikuarhitektuur@emu.ee

Õppetooli hoidja prof. Simon Bell
E-mail: simon.bell@emu.ee
Tel: (+372) 731-3136; mob. 505 6106
Kreutzwaldi 56/3 - 218

 

Maastikuarhitektuuri õppetool
Põllumajandus- ja keskkonnainstituut
Eesti Maaülikool
Kreutzwaldi 56/3, 51006 Tartu