Uudised

Kalju Kasel valmis raamat Eesti puuviljanduse ajaloost

26. mail kell 10.30 esitletakse Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuses sordiaretuse grand old mani  Kalju Kase raamatut „Puuviljandus Eestis. Sordid ja aretajad".

Soodsa hinnaga raamat "Sookurg"

Alates neljapäevast (22. aprill) on PKI raamatukogust (Kreutzwaldi 5 ruum 2C17) võimalik osta soodsa hinnaga raamatut  "Sookurg", raamatu hinnaks on 100.- EEK. Samast on võimalik osta ka raamatu ingliskeelset versiooni "The Eurasian Crane in Estonia". Ingliskeelse raamatu hinnaks samuti 100.- EEK.

Puuviljaaia võralõikuse õppepäev Pollis

Eesti Maaülikool korraldab 15. aprillil Pollis infopäeva. Oodatud on põllumajandustoodete tootmise, toidutootmise, töötlemise või metsa majandamisega tegelevad füüsilised või eraõiguslikud isikud ja tema töötajad. Infopäeva maht on 6 akadeemilist tundi (üks koolituspäev). Infopäev toimub 15.04.2010 (N) 10.00-15.00 Polli Aiandusuuringute Keskuses (Polli, Viljandimaa). Kohtade arv on piiratud, vajalik eelregistreerimine Maaülikooli avatud ülikooli tel 731 3174; 731 3175; 731 3275

Maastikuarhitektuuri kuu

Aprill on taas Maastikuarhitektuuri kuu!!! Selle raames korraldavad Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts (EMÜS) ja Eesti Maastikuarhitektuuri Liit (EMAL)  erinevaid üritusi: näidatakse filme, toimuvad erinevad loenguõhtud, töötoad ja aktsioonid avalikus ruumis. Iga kolmapäev toimub loenguõhtu klubis Maailm ning teisipäeviti ja neljapäeviti näidatakse EMÜSi ruumides Pärmivabrikus erialaga seonduvaid filme. Kõik üritused on TASUTA!!! Vaata lisaks ürituste kava: http://www.emys.ee/aprill http://www.maastikuarhitekt.ee/maastikuarhitektuuri-kuu/kava-2010

Eesti looduskaitse 100. juubeliaasta konverents NATURE CONSERVATION BEYOND 2010

Avatud on registreerimine Eesti looduskaitse 100. juubeliaastale pühendatud konverentsile NATURE CONSERVATION BEYOND 2010, mis toimub 27-29. mail 2010. a. Kumu kunstimuuseumis (Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn) ja Eesti Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2, Tallinn). Lisaks toimuvad väljasõidud Matsalu rahvusparki, Lahemaa rahvusparki ja Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealale. Konverentsi ettekannete põhjal kirjutatud artiklid publitseeritakse.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis uue direktori

Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu valis oma 22. veebruari istungil instituudi uueks direktoriks praeguse põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Aret Vooremäe.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori valimised

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktori konkursile laekus tähtajaks, 29. jaanuariks kaks avaldust, mille esitasid Aret Vooremäe (põllumajandusministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja) ja Alo Laas (OÜ Nurmiko Hulgi Tartu osakonna tegevjuht).

Balti Botaanikute XXIII konverents-ekspeditsioon 19.-22. 07. 2010.

Avatud on registreerimine  Balti Botaanikute XXIII konverents-ekspeditsioonil osalejatele. Konverentsi teemaks on "Poollooduslikud kooslused". Konverentsi korraldavad PKI Botaanika osakond, TÜ ÖMI botaanika osakond, LUS, PKÜ ning Ökoloogia ja Keskkonaateaduste Doktorikool. Lähem info http://www.elus.ee/balticbotany/

Lõppes loomeinkubaatori pargiala lahenduste workshop

Pärast nädalat aega magamata öid ja konstruktiivset grupitööd lõppes reedel, 29. jaanuaril, interdistsiplinaarne Tartu Kõrgema Kunstikooli erinevate erialade ja Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri tudengite workshop Tartu loomeinkubaatori pargialale lahenduse leidmiseks.

Mustikakasvatuse seminar

29.jaanuaril toimus Eesti Maaülikooli Eerika õppehoones (Tartu Viljandi mnt., Eerika) mustikakasvatuse seminar. Seminar on suunatud eelkõige ettevõtjatele, kes tegelevad kultuurmustikate kasvatamisega.

XIX Taimekaitsepäev

Eesti Maalikooli PKI taimekaitse osakond ja  Eesti Taimekaitse Selts kutsuvad Teid osalema XIX TAIMEKAITSEPÄEVAL „Taimekaitse päevaprobleeme”    24. nov. 2009. a. algusega kell 10.30 Kantri hotellis, Tartus, Riia 195.