Uudised

Eesti Maaülikooli teadusseminar keskendus rahvusvahelistele keskkonnateemadele

Foto: Laura Kriisa
Taiwani teadlased koos instituudi direktori Aret Vooremäe ja nooremteadur Kaupo Kokamägiga.

Oktoobrikuu lõpus toimus Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetooli teadusseminar, mille keskmes olid uuenduslikud lahendused kestliku keskkonna tagamiseks. Seminari esinejate seas olid teadlased nii Taiwanist kui Jordaaniast, kes tutvustasid oma uuringutulemusi ja arutlesid uusimate tehnoloogiate üle.

Päeva avas National Chung Hsing Ülikooli (Taiwan) professor Hui Ping Tsai ettekandega „Kaugseire, droonide ja tehisintellekti rakendamine kestliku keskkonna tagamiseks Taiwanis”. Professor Tsai keskendus sellele, kuidas kaugseire ja droonid koos tehisintellektiga toetavad tõhusalt keskkonnakaitset. Ettekanne andis ülevaate Taiwanis kasutusel olevatest lahendustest looduskeskkonna jälgimiseks ja hoidmiseks.

Järgnesid kaks doktorantide lühiloengut: Geng-Gui Wang (Travis) tutvustas U-Net mudeli rakendamist Xue mäe alpi metsapiiri ökotsooni kaardistamiseks, pakkudes kuulajatele ülevaate ökoloogiliste kaartide koostamisest, ja Cheng-Han Kuo (Leo) käsitles UAV lennuparameetrite kasutamist puude kõrguse määramiseks RGB piltide abil, tuues näiteid täpsete mõõtmiste tegemiseks droonide abil.

Seminari lõpetas professor Zeinab Arabeyyat Jordaania Ülikoolist ettekandega „Pinnalt merepõhja: mikroplastijälje uurimine Jordaania Aqaba lahes“, kus ta tõi esile reostuse mõju merekeskkonnale Aqaba lahes.

Lisaks teaduslikule programmile tutvusid Taiwani teadlased Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi struktuuriga, külastasid putukatekogu ning allkirjastasid koostöösertifikaadi „Exchange of Scientists under Estonian-Taiwanese Agreements of Scientific Cooperation“, mis kinnitab teaduskoostööd National Chung Hsing University ja Eesti Maaülikooli vahel.