Uudised

EMÜ KÜS: Pakendivaba päev ja jäätmetekke vältimise õpituba

Keskmine eestlane tootis 2021. aastal 395 kilo olmejäätmeid. Mahu poolest moodustavad eestlaste kodumajapidamise jäätmetest kõige suurema osa just pakendid – seda näeb igaüks, kes prügi sorteerib. Kas Sina oled valmis seda trendi muutma ning pingutama meie planeedi ja tulevaste põlvkondade nimel? Kui jah, siis liitu meiega pakendivabal päeval!

Et end katsumuseks korralikult ette valmistada, on huvilistel 18. septembril võimalus osaleda jäätmetekke vältimise õpitoas, mille viib läbi blogi Suletud Ring autor Liisa Aavik. Koolitus on tasuta ning toimub veebi teel (osalejate arv on piiratud!!) 18. septembril kell 18.00-20.00.

Registreeru koolitusele siin: https://forms.gle/kPtZRRRpMzG6tWba6

25. septembril on Sul hea võimalus astuda esimene samm jätkusuutlikuma ja keskkonnasõbralikuma eluviisi suunas. See on päev, mil inimesed soetavad enda karbiga poest või turult kaupa ilma lisapakendita. Jaga enda “saaki” või parimat lahendust pakendivabast poeskäigust Instagramis, tagi ära ja hakka jälgima lehte @emykys (Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts) ning osaled loosis, mille auhind – zero waste starterpack – viib sind lähemale pakendivabale elule!

Pakendivaba päev kuulub Tartu Tudengipäevade programmi: https://studentdays.ee/event/

Täpsem info: https://www.facebook.com/events/293087726676041/294771509840996/