Uudised

27. juuni - Eesti Maaülikooli niitmispäev

27. juunil kell 11.00-15.00 toimub EMÜ kogukonnaaia juures niitmispäev.

Niitmispäeval soovime tutvustada nii erinevaid EMÜ linnakus kasvavaid taimi kui ka vikatiga niitmist. Taimi tutvustab lähemalt Marika Kose (Eesti Maaülikooli elurikkuse ja loodusturismi õppetooli juht) ning vikatiga niitmist juhendab Indrek Kuuben (Eestimaa Looduse Fond).

Niitmispäeva üldine eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust elurikkuse teemal. Sellest tulenevalt tutvustame osalejatele EMÜ linnakus niitmata alal leiduvaid taimeliike ja räägime elurikkuse vajadusest ning sellest, kuidas hoida elurikkust oma koduaias. Arutleme ka, kuidas muuta keskkond meie ümber veelgi elurikkamaks. Lisaks on meie eesmärgiks tutvustada niitmise ajalugu ja vajalikkust (ning sellega seotust elurikkusega) ning niitmisega seonduvat ohutust.

Praktilises osas õpetatakse kõiki soovijaid vikatiga niitma. Üritame üheskoos ära niita EMÜ linnaku kogukonnaaia taguse platsi.

Niitmispäeval lööb kaasa Eesti Põllumajandusmuuseum hüpiknäitusega, kus saab tutvuda isetehtud niidukiga.

Osalema ootame mehi, naisi ja noori, kõiki, kes soovivad kätt proovida ja niitmisega rohkem tuttvaks saada. Kui sul endal on vikat olemas, siis ole julge seda kaasa võtma. Vikatit saab laenata ka kohapeal.

Täpsema info ja päevakava leiate SIIT

 

Kontakt: Sille Rebane (sille.rebane@emu.ee)