Eesti rapsikook võib leevendada maailma valgunälga

Praegu loomade toiduks minevas rapsikoogis leidub rikkalikult täisväärtuslikku valku, mis sobib ka inimeste toidulauale. Võimalusi selle inimestele meelepäraseks muutmiseks otsivad teiste seas ka Eesti Maaülikooli teadlased.

"Rapsikook sisaldab väga head ja täisväärtuslikku valku. Valgupuudus on maailmas väga oluline, millest on meil vaja üle saada ja katta inimeste valgutarve. Ega me ilmaasjata otsi toiduks sitikaid ja ritsikaid, ikka valgu pärast," rääkis Eesti Maaülikooli toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia õppetooli dotsent Ivi Jõudu ETV saates "Tähelepanu! Tegemist on teadusega".

"Kõige olulisem on see, et kõik, mida meie põllumees on laudas, farmis või põllul tootnud, saaks täielikult ära väärindatud," lisas Jõudu.

Täispikka artiklit loe Novaatorist