Uudised

PKI teadlane tutvustab oma uues raamatus kalade põnevat maailma

Hüdrobioloogia ja kalanduse õppetooli kaasprofessor, kalateadlane ja teaduse populariseerija Arvo Tuvikene tutvustab lugejale oma uues raamatus "Kalade saladused" kalade maailma.

Tuvikene pöörab tavapärasest rohkem tähelepanu kalade käitumist juhtivatele meeltele ja kohastumustele, mis kalahuvilisele tavaliselt silma ei paista. Sellest ka raamatu nimi – "Kalade saladused". Ta avab kalade elu tagamaid, oskusi ja omadusi, mis aitavad kaladel toime tulla muutuvas keskkonnas, kus tuleb ette nii mõndagi ebasoovitavat ja kahjulikku, nagu vee reostus, hapnikupuudus ja muu selline. Igal inimesel on olemas suhe kaladega, olgu see siis seotud püügiharrastuse, toidukultuuri või lihtsalt huviga – kõike sedagi kajastatatakse selles põnevas raamatus. Raamatu väljaandmist toetasid Eesti Teadusagentuur ja Eesti Maaülikool.

Arvo Tuvikene on pälvinud kaks Eesti Maaülikooli teaduse populariseerimise preemiat ja 2017. aastal riikliku konkursi peapreemia kategoorias "Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja."

Raamat on leitav suurematest raamatukauplustest, näiteks Apollos ja Rahva Raamatus.

 

KALADE SALADUSED

Autor: Arvo Tuvikene

Kunstnik: Krista Saare

Kirjastus: "Karrup"

 

ISBN 9789949625291

Formaat: 240x210 mm

Maht: 128 lk

Köide: Kõva kaas