10.11.2022: Konverents "TEUK XXIV - Kriisist välja energiasäästu ja taastuvenergia toel"

Eesti Maaülikool koostöös Eesti Teadusagentuuri, Eesti Taastuvenergia Koja ning Tartu Regiooni Energiaagentuuriga korraldab iga-aastast taastuvenergia konverentsi Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine (TEUK). Sel aastal toimub TEUK juba kahekümne neljandat korda järjest, olles üks vähestest nii pika järjepidevusega Eesti konverentsidest ja ainus omataoline energeetika vallas. Sel aastal on konverentsi teemaks "Kriisist välja energiasäästu ja taastuvenergia toel". Konverents toimub 10. novembril 2022.a. Tartus, Eesti maaülikooli peahoone aulas. Konverentsil osalemine on tasuta, vajalik on eelnev registreerumine (avatud kuni 5. novembrini) TEUK veebilehe vahendusel.

Lisainfo: https://tek.emu.ee/teuk-konverentsid/

9.00-10.00 Tervituskohv ja registreerimine

10.00 Avasõnad – Eesti maaülikooli rektor Mait Klaassen

I sessioon. Riigi suunad aastani 2030/2050. Energia tulevik.

10.05-10.45 Rohepööre energeetikas. Ivo Krustok, Riigikantselei

10.45-11.10 Üleminek puhtale energiale, kriisitempos! Rene Tammist, Utilitas OÜ

11.10-11.35 Energiasalve tasakaalumudel. Mario Vee, Energiasalv OÜ

11.35-12.00 Rohepöördest majanduslikust poolest emotsioonideta. Heido Vitsur, LHV majandusekspert

12.00-13.00 Diskussioon: Energiakriis kui rohepöörde/energiapöörde kiirendi Ivo Krustok, Rene Tammist, Mario Vee, Heido Vitsur

Moderaator: Mihkel Annus

13.00-14.00 Lõuna ja filmid aulas (Narva, Tartu, Võru, Tallinn – energiasäästlik linnasüdamete elavdamine)

II sessioon. Kuidas kriis üle elada?! Inimeste ja majanduse toimetulek või poliitilise eesmärgi hoidmine

14.00 – 14.25 Kuidas riik aitab lühiajaliselt kriisi üle elada (tbc). Kalvi Kõva, Riigikogu majanduskomisjon

14.25 – 14.50 Tartu näitel: energiakriis nõuab lahendusi, kuid samas annab võimaluse soovitud arenguid kiirendada. Raimond Tamm, Tartu abilinnapea

14.50 – 15.15 Energia kokkuhoid kasinuse ajal. Aare Vabamägi, energiatõhususe projektijuht, Tallinna Linnavaraamet

15.15 – 15.40 A Le Coqi tegevused keskkonnamõju vähendamisel ning kulude kokkuhoiul. Argo Normak, A Le Coqi tehnoloogiajuht

15.40 – 16.05 Ühistegevus kui jätkusuutlikkuse ja vastupidavuse alustala. Rando Värnik, EMÜ maamajanduse ökonoomika professor

16.05 – 17.00 Huvigruppide debatt Kriisist välja energiasäästu ja taastuvenergia toel?! Aare Vabamägi, Raimond Tamm, Argo Normak, Kalvi Kõva, Rando Värnik, rektor Mait Klaassen

Moderaator: Mihkel Annus

Konverentsi korraldamist toetavad Euroopa Komisjon, Eesti Taastuvenergia Koda, Eesti Teadusagentuur, TREA ja EMÜ Roheline Ülikool. Konverentsi finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, Eesti Maaülikooli ASTRA projekt Väärtusahelapõhine biomajandus.