03.11.2022 Veebikonverents „Toidu tootmisest ja põllumajandusest uut väärtust otsides: võimalused, vajadused ja valikud“

3. novembril kell 10.00 toimub veebikonverents „Toidu tootmisest ja põllumajandusest uut väärtust otsides: võimalused, vajadused ja valikud“. Arutatakse ühistute, toidutootmise tuleviku ja selle kestlikkuse väljakutseid. Konverentsi modereerib Eesti Maaülikooli maamajanduse ökonoomika õppetooli juht ja professor Rando Värnik.

Veebikonverentsil osalemine on tasuta, kuid selleks tuleb eelnevalt registreeruda. Link veebikeskkonnaga liitumiseks saadetakse enne veebikonverentsi toimumist osaleja meilile.

Lisainfo: Taavi Kiisk, taavi.kiisk@emu.ee

Kõige täpsem päevakava ja registreerumine: SIIN.

Päevakava:

- 10:00–10:15 Mait Klaassen ja Rando Värnik, Eesti Maaülikool. Avasõnad
- 10:15–10:55 Dr Constantine Iliopoulos, Kreeka Põllumajandusökonoomika Uurimisinstituut (AGRERI). “Cooperative Governance: Good Governance Practices Ensure Resilience” („Põllumajandusühistu valitsemine: head valitsemise praktikad tagavad vastupanuvõime“)
- 10:55–11:20 Máté Tömösváry, Ungari köögiviljaühistu BALATON-KER- TÉSZ. “Adapting to Changes: How European Agricultural Cooperatives Cope?” („Muutustega kohanemine: kuidas tulevad toime Euroopa põllumajandusühistud?“)
- 11:20–11:45 Florentin Bercu, Rumeenia Taimekasvatussektori Ühistute Liit (UNCSV). “Challenges of Romanian Agricultural Cooperatives: Where to Next?” („Rumeenia põllumajandusühistute väljakutsed: kuhu edasi?“)
- 11:45–12:15 Lõunapaus
- 12:15–12:40 Margus Timmo, TÜ Seto Aiad. „Ühistegevuse sotsiaalne roll maapiirkonnas: TÜ Seto Aiad kogemus“
- 12:40–13:05 Reedik Kivisoo, Muhu Liha TÜ. „TÜ Muhu Liha kogemused ringmajanduse praktikatega lisaväärtuse loomiseks“
- 13:05–13:30 Jaak Läänemets, Põllumeeste ühistu KEVILI. „Näoga põllumeeste poole: kuidas loob KEVILI liikmetele lisaväärtust?“
- 13:30–13:55 Ülar Tänak, Saaremaa Piimaühistu. „Raskete otsuste langetamine ja nende kommunikeerimine liikmetele“
- 13:55–14:10 Rando Värnik, Eesti Maaülikool. Kokkuvõte
- 14:10–14:15 Rando Värnik, Eesti Maaülikool. Lõppsõnad

Veebikonverents toimub MAK 2014–2020 meetme „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ ühistegevuse valdkonna raames ning seda toetab Euroopa Liit.