24.05.2022 Avalik loeng: prof. Gabor Vasase - Cyanobacterial blooms and related research in Hungary

24. mail 2022 kell 10.15 toimub ruumis Kreutzwaldi 5 – D239 prof. Gabor Vasase (Head of Department of Botany, University of Debrecen, Hungary) avalik loeng teemal ‘Cyanobacterial blooms and related research in Hungary’.  Kõik huvilised on oodatud!

Prof. Gabor Vasas on tunnustatud teadlane, kes uurib oma töögrupiga taimede ja sinivetikate poolt toodetavaid toksiine ning teisi sekundaarsed ainevahetusühendeid.Tema juhitud töörühma uurimistöö eesmärgiks on nende looduslike ühendite isoleerimine, biosünteesi ja aktiivsuse iseloomustaminening nende üldiste mõjude uurimine. Samuti nimetatud ühendite kvantifitseerimiseks sobivate analüütiliste meetodite väljatöötamine.

Prof. Gabor Vasas külastab Eesti Maaülikooli seoses EMÜ PKI doktorandi Kristel Panksepa väitekirja oponeerimisega.

Üritust korraldab Maateaduste ja ökoloogia doktorikool, finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Maaülikooli ASTRA projekt Väärtusahelapõhine biomajandus).