17.05.2022: Seminar "Plant extracts and biomass wastes: characterization and applications"

17. Mail 2022 kell 10.00-11.00 toimub Metsamaja ringauditooriumis 1A5 Prof. Dana Maria Copolovici seminariettekanne "Plant extracts and biomass wastes: characterization and applications".

Seminar toimub Erasmus programmi raames. Kuulama on oodatud kõik tudengid, teadurid  ja õppejõud, kes on huvitatud taimse biomassi kasutamise kaasagsetest suundadest ja ringmajandusest.

Prof. Dana Copolovici on keemiadoktor (2007, Babes-Bolyai University, Cluj-Napoca, Rumeenia), kes on pikka aega töötanud Tartu Ülikoolis teaduri ja vanemteadurina (2008-2012). Alates 2013. aastast töötab ta Rumeenia Aradi Aurel Vlaicu Ülikoolis. Ta on välja töötanud rea unikaalseid meetodeid taimsete ekstraktide analüüsimiseks ja biomassi jääkide efektiivseks kasutamiseks.

Lisainformatsioon: Ülo Niinemets ylo.niinemets@emu.ee