8. märts 2022: EMÜ V Loodusturismi Konverents "Külastus ja rekreatsioon"

Loodusturismi Konverents 2020

Juba viiendat korda on toimumas Loodusturismi Konverents.
8. märtsil 2022 toimuva konverentsi teemaks on "Külastus ja rekreatsioon". Oleme leidnud kavasse põnevaid esinejaid aktuaalsetel teemadel ning arutame selle üle, mis on looduse külastus, mis rekreatsioon ning millal ja kuidas saab sellest turism. Sellel korral on konverents toimumas hübriidsündmusena. Piiratud arv inimesi saab konverentsil osaleda EMÜ aulas kohapeal ning ligi 200 huvilist saavad registreerumisel võimaluse osaleda konverentsil virtuaalselt ZOOM keskkonnas.

Vajalik on eelnev registreerumine veebivormi vahendusel (kuni 07.03). Ennast virtuaalselt osalema registreerunud saavad enne konverentsi algust oma meiliaadressile osalemise lingi. Kohapealsetele osalejatele kehtivad kõik Eesti Vabariigi poolt määratud piirangud, mis on kehtestatud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks!

Lisainfo ja abi probleemide korral: Marika Kose, marika.kose@emu.ee , tel. 56561373.
Konverentsi koduleht: https://pk.emu.ee/loodusturismikonverents2022

KAVA:

9.30-10.00   Registreerimine ja tervituskohv/pirukas
10.00-10.05  Avasõnad, tervitused. Moderaatoriks on Tõnis Milling

Külastaja ja looduses liikuja
10.05-10.50
  Kristjan Port (Tallinna Ülikool) - Elad kuni oled veel roheline
10.50-11.35  Marju Paas (RMK) - RMK Külastajauuring 2021. Tulemused ja muutuste trendid
11.35-12.05  Reimo Mürgimäe (Wanderlust OÜ) - Kogemuslugu:Uus ettevõtja turul keerulisel ajal. Mis on edu võti?

12.05-13.00  LÕUNAPAUS

Külastuskorraldus ja uurimine
13.00-13.20
  Kaili Viilma (Keskkonnaamet) - Looduskasutuskorralduslikud piirid ja piirangud külastajale, liikujale, korraldajale.
13.20-14.20  TÖÖ RÜHMADES (EMÜ Peahoones, Kreutzwaldi 1a):

• Looduskasutuse kultuur on muutunud, aga kuhu poole… Moderaatorid: Reeda Tuula-Fjodorov ja Kadri Erit (Ruum 038)
  • Raamid on kitsad nii riiklikule struktuurile, elanikule kui külastajale Moderaatorid: Marika Kose ja Lea Sudakova (Raamatukogu grupitööruum)
  • Meelte mätas Moderaatorid: Kalle Kõllamaa ja Margit Turb (Ruum 211)
  • Külastustaristu üle-eestiline vaade Moderaator Kaja Lotman (Ruum 104)
  • Kestliku turismi sertifikaat, kellele ja milleks? Moderaatorid: Krista Kingumets, Nele Sõber (Ruum 0045)
  • Kas kaitsealad kui Suur “loodusmuuseum” on ajast ja arust? Moderaator: Tarmo Pilving (EMÜ aula)

14.20-14.45  VIRGUTUSPAUS

14.45-15.15  Marika Kose, Reeda Tuula-Fjodorov, Liis Koort (EMÜ) - Mis on rekreatiivne koormustaluvus ja kuidas seda mõõta?
15.15-15.30  Marilin Pehka (Eesti Loodusturismi Ühing) - Eesti loodusturismi teenuste ja toodete nõudlus ja pakkumine (uuringu tutvustus)
15.30-16.00  Taavi Puuorg (Frank Events+360) - Helikopter vaade – üritusturundusettevõtja kogemuslugu – kuidas saab loodusturismi pakkuda, pakendada, kas ollakse ja mille eest ollakse valmis maksma? Millest on vajaka?
16.00-16.30  Töötubade kokkuvõtted: vähemalt üks mõte, mille tänasest kaasa saab võtta või millega edasi tegutseda
16.30   Konverentsi lõppsõnad

Konverentsi toimub koostöös Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudiga, konverentsi rahastab Eesti Maaülikooli ASTRA projekt Väärtusahelapõhine biomajandus 2. Partneriks on Keskkonnaamet.