President tunnustab teenetemärgiga mitmeid maaülikooli pere liikmeid

Foto: Presidendi Kantselei
Valgetähe teenetemärk, IV klass

Eesti Vabariigi president Alar Karis tänab iseseisvuspäeva eel teenetemärkidega inimesi, kelle sihikindlus, ennastsalgavus, pühendumus, leidlikkus või looming on eeskujuks paljudele teistele ning on muutnud kogu Eesti paremaks, hoolivamaks, märkavamaks, ettevõtlikumaks.

Tänavu tunnustab president teenetemärgiga 148 inimest, kelle seas on ka mitmeid Eesti Maaülikooli pere liikmeid.

• Valgetähe IV klassi teenetemärgi saab keskkonnakaitse ning maastikukorralduse professor ja õppetooli juht Kalev Sepp, kes on üks tuntumaid keskkonnateadlasi Eestis ja oma valdkonnas suure mõjuga ka rahvusvaheliselt
  • Valgetähe V klassi teenetemärgi saab loodushariduse edendaja, ajakirjanik ja lastekirjanik Juhani Püttsepp.
  • Valgetähe V klassi teenetemärgi saab hüdrobioloog ning Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi juhtivteadur Peeter Nõges
  • Valgetähe V klassi teenetemärgi saab maaülikooli nõukogu liige ja aasta vilistlaseks valitud Anu Hellenurme, kes on panustanud noorte loomaarstide ja loomakasvatajate toetamisse, andes läbi oma asutatud fondi noortele stipendiumi.

Soovime teenetemärkide kavaleridele palju õnne ning täname neid nende panuse eest Eesti ühiskonda ja teadusloosse!