Maaülikoolis aretati Eesti esimene mustikasort Are

Mustikate teadusliku uurimistööga alustati Eesti Maaülikoolis üle 20 aasta tagasi. Esimene teaduslik katseistandik rajati 1997. aastal Metsa tallu. Eesti oludega sobivate kasvatustehnoloogiate väljatöötamisega ja sordiaretusega tegeleti paralleelselt, kuna põhjamaisesse kliimasse sobivate sortide valik oli kesine.

Käesoleva aasta jaanuaris registreeriti ametlikult Eesti esimene aedmustikasort Are. Selle puhul korraldab Eesti Maaülikool koostöös Metsa taluga 2. augustil marjakasvatuse infopäeva, kus tutvustatakse uut mustikasorti, räägitakse sordi aretusloost ja taime omadustest. Samuti selgitatakse taime keemilise koostise eripärasid.

Kohapeal on võimalik kaasa osta Are taimi ning maitsta marju. Lisaks korraldab Metsa talu perenaine Maret Roosvald ringkäigu mustikaistandikus.

Mustikasort sai oma nime Metsa talu peremehe Are Roosvaldi järgi. See on tema auks ning mälestuseks.

Täpsema päevakavaga on võimalik tutvuda SIIN. Osalemise registreerumistähtaeg on 30. juulil.