14.03.2018 Konverents "Agronoomia 2018"

14. märtsil toimub Tartus Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1a) teaduslik-praktiline konverents „Agronoomia 2018". Konverentsi eesmärgiks on kokku tuua taimekasvatajad, nõustajad, põllumajanduspoliitika kujundajad ja taimekasvatusteadlased, et arutleda taimekasvatuse tuleviku võimaluste ja väljakutsete üle, pannes samal ajal tähele viimase 100 aasta arenguid.

Konverents on osavõtjatele tasuta. Vajalik on eelnev registreerumine veebivormi vahendusel.

Programm:

9.15      Registreerimine, tervituskohv

10.00    Avasõnad

10.15    Eesti 100: taimekasvatuse sajand – Rein Lillak (Eesti Maaülikool)

10.45    Taimekasvatuse tulevikust – Illar Lemetti (Eesti Maaeluministeerium)

11.15    Globaalsetes keskkonnamuutustes peituvad võimalused Eesti põllukultuuridele? – Evelin Loit (Eesti Maaülikool)

11.45    Kuidas kliima taime haavab? -  Eha Kruus (Eesti Maaülikool)

12.00    Tuleviku toit mineviku viljadest  – Külli Annamaa (Eesti Taimekasvatuse Instituut)

12.10    Stendiettekanded ja lõunapaus

13.00    Otsekülvi mõju mullaomadustele ja keskkonnaseisundile - Elsa Putku (Põllumajandusuuringute keskus)

13.30    Põllukultuuride madal kasvuressursside kasutamise efektiivsus: põhjused, uue põlvkonna  diagnostika ja lahendused – Tiina Tosens (Eesti Maaülikool)

14.00    Odra põlde kahjustav Ramulari collo-cygni on Eestis kohastunud – Andres Mäe (Eesti Taimekasvatuse Instituut)

14.15    Kohvipaus

14.45    Vahekultuuri rullimise tehnoloogia kasutamine köögiviljakasvatuses  - Kalvi Tamm (Eesti Taimekasvatuse Instituut)

15.00    Põllumajandusteenused, kellele ja miks? – Henrik Klammer (Voore Farm OÜ)

15.20    Põllumehe mõtisklus – Margus Muld, Aasta Põllumees 2017 (Trigon Dairy Farming Estonia AS)

15.40    Arutelu

16.00    Lõpetamine

Agronoomia 2018 konverentsi korraldab Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituut koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudiga. Konverentsi rahastab "Teadmussiirde pikaajaline programm taimekasvatuse tegevusvaldkonnas"

Konverentsi puhul antakse välja põllumajanduspraktikutele suunatud artiklite kogumik, mis avaldatakse ka konverentsi kodulehel.

Rohkem infot: Taimekasvatuse ja taimebioloogia õppetooli vanemteadur Evelin Loit, evelin.loit@emu.ee; tel. 59125549