Uudised

Võrtsjärve kalastuslaager lastele 2016

Võrtsjärve õppekeskus on kaheksal suvel korraldanud lastele kalalaagreid. Tänavu tuleb Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel juba üheksas kord. Laager kestab 5 päeva, pühapäevast neljapäevani. Ööbitakse Veldemani puhkekeskuses, sealsamas saab ka mitu korda päevas süüa.See on kalastusalane õppelaager ja igapäevaselt sellega tegeletaksegi – spetsialistide käe all õpitakse kalapüüki lihtkäsiõnge, spinningu ja tonka ehk põhjaõngega. Kalastatakse Võrtsjärve, Suur-Emajõe ning Tänassilma jõe ääres. Püütud kalad laste poolt ka puhastatakse ning grillitakse ja üksi neist pole jäänud söömata, st laagris õpivad lapsed isegi kala sööma. Veel õpitakse kalaliike määrama, saadakse rohkem teada nende bioloogiast, käiakse laevaga järve. Ja tavaline laagrielu – matkad, ujumine, mängud jm. Esimene vahetus kestab 24. - 28.juuli, teine 31.juuli - 4.august, kolmas 7.- 11.august, neljas 14.-18.august. Kolm esimest vahetust on noorematele õpilastele (10-13 aastat) ja viimane vahetus vanematele õpilastele (14-17 aastat). Igas vahetuses on 20 õpilast.

Laagrisse tuleb kaasa lapsevanema tõend lapse tervisliku seisundi kohta (sh allergiad, tarvitatavad ravimid jm), igailmariided (sh kummikud), hügieenitarbed, ujumisvarustus, sääsetõrje, päikesekaitse, peakate, vajadusel ravimid, soovi korral veidi taskuraha (jäätis jm). Laager algab pühapäeval kell 11 Võrtsjärve õppekeskuses ja lõpeb Veldemani puhkekeskuse juures neljapäeval kell 15.

Laagri maksumus osalejale on 80€.

Registreerimiseks saata meiliaadressile anu.metsar@emu.ee ;järgnev info: lapse nimi, vanus laagri ajal, mobiilinumber, lapsevanema nimi, mobiilinumber, meiliaadress ja kodune postiaadress (arvele märkimiseks) ning soovitud laagrivahetuse aeg.

Täiendav info ja registreerimine:

Anu Metsar, Võrtsjärve õppekeskuse juhataja
anu.metsar@emu.ee
tel. 522 9570