Rohelise Ülikooli filmiõhtu 08.04.2015: „Katastroofi retseptid

Roheline ülikool kutsub kõiki 8. aprillil kell 18.00 peamaja aulasse (Kreutzwaldi 1a) vaatama filmi „Katastroofi retseptid“ (Recipes for Disaster, 2008). Film jälgib aastat režissöör John Websteri ja tema perekonna elus, mil nad püüavad üle minna naftavabale tarbimisele. Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega. Filmiõhtu on tasuta.

Režissöör John Webster’i sõnul süüdistame me selles, et planeedil halvasti läheb suuri ettevõtteid ja tehaseid. Me eksime rängalt. Tegelikud süüdlased oleme meie. Sina ja mina! Igapäevased otsused: asjad, mis tegemata jätame või oleme sunnitud tegema, on katastroofi retseptide koostisained. Naftavaba aasta seab filmis kahtluse alla pere väärtushinnangud, pannes proovile nende tahtejõu ning koguni õnne.

Pärast filmi arutleme, kas ja kuidas on võimalik oma harjmusi muuta ja säästa keskkonda. Kaasa aitavad mõelda vabakutseline keskkonnahariduse koolitaja Kadri Kalle ja SEI nooremteadur Ann Runnel.

Filmi näitamine toimub Vaata ja Muuda (One World in Schools) projekti raames.

Lisainfo: Elen Peetsmann, elen.peetsmann@emu.ee ; tel: 53044003