Rohelise Ülikooli filmiõhtu 28.10.2014: “Rohkem, kui mesi”

Roheline ülikool kutsub kõiki 28. oktoobril kell 18.00 peamaja (Kreutzwaldi 1a) aulasse vaatama filmi „Rohkem kui mesi“. Film „Rohkem kui mesi“ räägib mesilaste populatsiooni ülemaailmsest drastilisest vähenemisest. Lisaks filmile saab filmiõhtul degusteerida mahetoitu. Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Einstein olevat öelnud, et kui mesilased peaksid välja surema, sureb neli aastat hiljem välja ka inimkond. Näidatava filmi režissöör Markus Imhoof reisis Alpidest Arizona kõrbeni, kohtudes erinevate ekspertidega alates mesinikest lõpetades teadlastega, et leida põhjus mesilaste kadumisele. USA spetsialistid maadlevad „tapja-mesilaste” üha suurema populatsiooniga. Hiinas kasutavad talunikud tolmeldamiseks inimtööjõudu. Austraalia on seni vaba mesilaste pesasid hävitavatest lestadest.

Pärast filmi jätkub toiduteemaline aruteluõhtu publitsist-aktivist Roy Strideriga.

Üritus toimub SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse energia- ja ressursisäästukonkursil Negavatt teise koha saavutanud projekti „Mahetoit Maaülikooli“ raames.

Lisainfo:
Tuuli Teppo