Uudised

NPK kutsub: vestlusõhtu MAK 2014-2020 teemadel 04.03.2014

Kuidas mõjutab maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 väiketalunikke ja suurtootjaid? Mis juhtub investeeringutoetustega, mis pindalatoetustega? Kas ja kuidas mõjutab MAK 2014-2020 värsket koolilõpetajat tööturule siirdumisel/ettevõtluse alustamisel?
Noorte põllumeeste klubi ootab MAK 2014-2020 vestlusõhtule osalema nii tudengeid kui ka õppejõude ja teadustöötajaid. Sellega seotud teemadel tuleb rääkima Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees, ühe Eesti suurima piimakarja, OÜ Estonia, praegune osanik, OÜ Homegrown juhataja, EMÜ kauaaegne kuratooriumi liige, kümneid aastaid praktilises põllumajanduses tegutsenud ja põllumajanduspoliitikas osalenud KALEV KREEGIPUU. Vestlusõhtu toimub 04.03.2014 kell 18.00 Kreutzwaldi 5 ruumis D239. Klubi liikmetele on osalemine prii, teistele on osalemistasuks 1 euro. Laual on tee ja vastlakuklid.

Huvilised saavad Eesti maaelu arengukava 2014-2020 materjalidega eelnevalt tutvuda Põllumajandusministeeriumi kodulehel: http://agri.ee/mak2014-2020/

 

Mis on NPK? Tugevdamaks sidemeid üliõpilaste ja praktikute vahel asutati 1979. aastal ühendus NPK. Kes on puutunud kokku taimekasvatusega, see teab, et tähed N, P ja K sümboliseerivad kolme olulisemat taimetoiteelementi. Klubi puhul tähendasid need tähed lühendit nimest: Noorte Põllumeeste Klubi. Koos käidi üks kord kuus, väljaarvatud suvi, mil enamik tudengitest oli Tartust väljas praktikal. Üritusi iseloomustas vaba ja sõbralik õhkkond. Üliõpilaste kõrval osalesid klubiõhtutel ka paljud õppejõud, kes olid neil üritustel tudengile pigem kolleegid kui ranged õpetajad. Esinejad olid nii populaarsed põllumehed kui ka lugupeetud inimesed muudelt aladelt. Näiteks on klubis esinenud ka nii koloriitne inimene nagu Vanemuise kunagine peanäitejuht Kaarel Ird. Nii nagu sageli juhtub, hääbuvad suure hoo ja õhinaga algatatud asjad aja jooksul. NPK tegutses järjepidevalt umbes 10 aastat. Eesmärgiga tugevdada sidemeid praktikutega ja arutleda põllumajandust puudutavatel teemadel kutsuti NPK 2012 märtsis taas ellu. 

Klubi tegevusteks on põllumajandustootjate ja töötlejate külastamine, ettekandeõhtud jm tegevused, mis täidavad eesmärki suurendada liikmete praktilist teadmistebaasi. Ei puudu ka meelelahutuslikud üritused. Liikmeks võib astuda iga EMÜ tudeng, kellel on soov saada teadmisi põllumajandusest ja teha seda mõnusas seltskonnas. Praeguseks on klubi nimetust veidi laiendatud: Noorte Põllumeeste (ja Aednike) Klubi

NPK Facebookis

Lisainfo: npk.emu@gmail.com