Uudised

Õpilaste kalanduslaagrid Võrtsjärvel

Sellel suvel viib Võrtsjärve õppekeskus jälle Võrtsjärve ääres Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel läbi õpilaste kalanduslaagreid. Õppelaagrid on mõeldud 11-16-aastastele ja kestavad 5 päeva (P-N). Noorematele (11-13 aastat) toimuvad vahetused 29.juuli - 2.august (vahetus on täis!) ning 5.-9.august, vanematele (14-16 aastat) 12.-16. ja 9.-23.august. Kui koos tulla soovivad lapsed on erinevates vanusegruppides, soovitaks valida vanem aste.

Laagris õpitakse tundma eelkõige meie kalu, nende määramist, uurimist, toitumist, käitumist, kalastusreegleid. Aga ka veekogude suurselgrootuid,vett kui elukeskkonda. Käiakse koos teadlastega traalimas, sõidetakse parvega Võrtsjärvel ning loodetavalt pääseb ka kalakasvandusse uudistama. Ja muidugi püütakse kala. Lisaks matkad ümberkaudseil matkaradadel, metsamarjakasvandusse ja tavaline laagrielu - lõkkeõhtu, mängud, ujumine, paadivõistlus, gepsimine.

Ööbitakse ja süüakse Vehendi motellis. Vahetuses on korraga 20 õpilast.

Laagri eest tuleb tasuda 36 eurot. Laagri läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Laagrisse tuleb kaasa võtta igailmariided (sh kummikud), hügieenitarbed, ujumisvarustus, sääsetõrje, vajadusel ravimid, soovi korral veidi taskuraha. Laager algab pühapäeval kell 11 ja lõpeb neljapäeval kell 14 Vehendi Motelli juures.

Vajalik on perearsti laagritõend või lapsevanema kiri lapse tervisliku seisundi – allergiad, terviseprobleemid, kasutatavad ravimid – ja ujumisoskuse kohta.

Sarnast laagrit viidi läbi ka 2007., 2008., 2010. ja 2011.aastal.

Laagrisse registreeruda saab kirjutades meilile: anu.metsar@emu.ee . Meilile saata lapse nimi, vanus, mobiilinumber (kui on ja laagrisse kaasa võetakse), lapsevanema nimi, mobiilinumber, meiliaadress ja kodune aadress (vajalik arve väljastamiseks ka meili teel).

Lisainfo: Anu Metsar, Võrtsjärve õppekeskus, Eesti Maaülikool, +372 522 9570, anu.metsar@emu.ee