Mikrovetikate fotode näitus

2. novembril avati Tartu Ülikooli Ramatukogu teisel korrusel mikrovetikate fotode näitus: "Kas ilu vaid mõnele vee-elustiku uurijale? Fotod mikrovetikatest". Fotode autoriks on EMÜ PKI Limnoloogiakeskuse doktorant MSc. Kairi Maileht. Näitust saab näha 02.11.2010–15.12.2010.

Näituse avasõnad ütles näituse algataja Juhani Püttsepp. Seletusi jagas fotode autor. Pildid mikrovetikatest on tehtud Eesti väikejärvedest.
Fotodel kujutatud mikrovetikad on meie järvedes suhteliselt laialt levinud, kuid valitud peamiselt omapärase ilu pärast. Taksonoomiliselt kuuluvad need mikrovetikad väga erinevatesse rühmadesse. Valik annab vaid väikese ettekujutuse mikrovetikate vormiküllusest. Nii mõnigi üliõpilane on just taoliste, mikroskoobis nähtavate vaadete pärast oma tegevusala valinud.
Täpsem info: Kairi Maileht, Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi limnoloogiakeskuse doktorant, tel 5662 5622.