Erki Vaikre, MTÜ Estlander, Ekströmi marsi ja Bushcraft Festivali peakorraldaja 

Kirjeldus tegevustest:

  1. Tutvustus Ekströmi marss (jaanuari viimane laupäev) on iga-aastane matka- ja elamuspäev Lahemaal Kolga mõisas. 4000 osalejat. http://ekstrom.ee/
  2. Bushcraft Festival Estland (juuni esimene nädalavahetus) on rahvusvaheline loodustegevuste koolituspäevak Lahemaal Raudsilla matkakeskuses. 1000 osalejat kõikidelt asustatud kontinentidelt. https://bushcraftfestival.ee/
  3. Kollassaare avalik tasuta matkakodu asub soosaarel Tammsaare tegevusmail mille rajasime, arendame ja hooldame jooksvalt looduses liikujaile (RMK matkatee ääres) oma vahenditest. Aastane külastatavus kuni 2000 inimest. https://www.estlander.org/kollassaare/
  4. Kolga Looduse Õpperaja rajasime oma vahenditest Lahemaale Kolga koolile õuesõppe keskkonnaks ja hooldame seda jooksvalt Seal on üle 40 taimi ja linde tutvustava infotahvli, lõkkeküttega püstkoda 20-le õpilasele, tualett, puukuur prügikast ja pingid rajal. 
  5. Meestetee matkarada on ajalooline küladevaheline (asfalt-tee eelne) metsatee Lahemaal mille puhastasime ja rajasime oma vahenditest kaasaegseks matkarajaks ja hooldame seda jooksvalt. See on varustatud laudteega (soine lõik) viitadega, lõkkekohtade ja puhke-onnide, pinkide ning tualetiga. 
  6. Lisaks korraldame ja lööme kaasa mitmetes väikestes avalikes mittetulunduslikes sündmustes kus osalejaid paarsada või veelgi vähem. 
  7. Põhitegevus on meil koolitused. Viime läbi igal aastal u 80-90 erinevat loodus- ja päranditeemalist koolitust ja laagrit Lõuna-Eestist Põhja Jäämereni (Eesti-Soome-Rootsi). Koolituste kestused on kahest tunnist viie päevani. 
  8. Eesti kui Euroopa ühe parima loodusturismi sihtmaa kuvandi arendamiseks oleme tegevused suunanud ka väljaspoole. Alanud aastal tutvustame läbi loengute, õpitubade ja koolituste Eesti looduskesksust järgmistel rahvusvahelistel loodusturismi edendavatel sündmustel: 

                                                               i.      Outdoorshow Taanis 13-15.3.20. Külastajaid 3000

                                                             ii.      The Bushcraft Show Inglismaal 22-25.5.20. Külastajaid 20 000

                                                           iii.      Bushcraftestivalen Rootsis 21-23.8.20. Külastajate arv teadmata

 

 

https://www.estlander.org/

https://bushcraftfestival.ee/