Asukoht. Parkimine. Bussiliiklus

Eesti Maaülikooli linnak paikneb Tallinna poolt tulles kohe Tartu piiril. Konverentsi toimumiskohaks olev EMÜ Peahoone asub maaülikooli linnaku linnapoolses servas Laululava pool nurgas. Peahoone aadressiks on Kreutzwaldi 1a, ruumiks on Peahoone teisel korrusel asuv aula.


Parkimine:
Parkimine Eesti Maaülikooli Peahoone lähiümbruses on korraldatud kirjalike lubade alusel ning selle puudumisel võib saada trahvi. Oma auto tuleks jätta Metsamaja või Spordihoone parklasse. Eraldi parkimislube seal vaja pole küll aga tuleb ka seal järgida parkimiskorraldust. Parklast saab siirduda mugavalt otse Peamajja (kõnnitee spordihoone peasissekäigu eest, üle väikse silla otse Peahoone tagaukse juurde). 
Alternatiivse variandina saab oma auto jätta ka nn Laululava ülemisse parklasse Tuglase ja Kreutzwaldi ristmiku vahetus läheduses tenniseväljaku ja rulapargi servas. Kui on sooviks veidi jalutada, saab auto jätta ka nn Laululava alumisse parklasse Laululava taga Tähtvere Spordipargi servas.

Bussiliiklus:
Tallinnast bussiga tulles on mugav kasutada LuxExpressi täistunni busse, mille nõudepeatus „Tartu Näitused" asub meie linnaku südames, Tehnikainstituudi hoone ees (Igaks juhuks küsige bussijuhilt kohe alguses üle, kas see buss ikka peatab "Tartu Näituste" nõudepeatuses). 

Tartu linnaliinidest sõidavad maaülikooli Peahoone juurde bussid nr 6 ja 3 (peatused „Maaülikool" ja „Tartu Näitused"). Neist buss nr 6 väljub kesklinnas peatusest „Vabaduse puiestee" (turuhoone juures) ning tuleb üsna otse maaülikooli linnakusse. Nr 3 seevastu väljub kesklinnast Tartu Kaubamaja kõrvalt (peatus „Kesklinn V") suunaga Riia mäest üles ning jõuab maaülikooli linnakusse ringiga raudteejaama kaudu (peaus „Raudteejaam"). Seega on nr 3 sobilik valik neile, kes saabuvad Tartusse rongiga. Alernatiivina saab kesklinnast liinibussiga tulekuks kasutada ka bussiliini nr 13, mis väljub sarnaselt liiniga nr 6 kesklinnas peatusest „Vabaduse puiestee" (turuhoone juures) aga teeb väikse haagi läbi Supilinna ning maaülikooli linnakus peatub Peahoonest veidi eemal EMÜ ühiselamu "Betton" juures (peatus „Tuglase", allpool oleva kaardi alaservas olev bussipeatus). Peale konverentsi tagasi kesklinna suundudes tuleks kasutada Tehnikainstituudi ees paiknevat „Tartu Näitused" bussipeatust.

Tartu linnaliini busside graafikuid ja peatuste asukohti saate uurida siit: http://tartu.peatus.ee/#city

Bussijuhilt paberkujul piletit ostes on ühe sõidupileti hind 2 € (tunnipilet). Kasutades sõidu eest tasumiseks bussikaardile laetud raha, on üksikpileti (tunnipilet) hinnaks 0,83€ (õpilasele ja tudengile 0,51€). Tartus on kasutusel oma punavalget värvi bussikaardid, mida peab igal sisenemisel validaatori juures registreerima. Kasutada on võimalik ka rohelisi Tallinna ja Harjumaa ühistranspordi kaarti, kui sellele on eelnevalt ostetud Tartu pilet või laetud peale vaba raha. Kogu piletiinfo: http://www.tartu.ee/et/bussiliiklus

Tulles kesklinnast maaülikooli linnakusse taksoga, on arve suuruseks 5-7 € (sõltub liiklustihedusest ning fooride ja ülekäiguradade taga seismisest).


Maaülikooli linnaku kaart: