Õppetooli laborites toimub uurimistöö kahel suunal - taimekasvatuses ja taimefüsioloogias. Laborid on mõeldud nii õppe- kui teadustöö tegemiseks.
Taimekasvatuse suunal toimub laboris taimeproovide, peamiselt tera- ja kaunviljade ettevalmistus. Analüüsitakse teraviljade kvaliteedinäitajaid, tehakse geeniuuringuid.
Taimebioloogia ja -füsioloogia laborites saab uurida taimede kohastumist/kohanemist esmatähtsate keskkonnategurite mõjuga, kohanemismehhanisme, samuti vastastikmõju taimede süsinikubilansi, lenduvühendite emissiooni ning atmosfääri näitajate ja kliima vahel. Abiootilise ja biootilise stressi tingimustes taimedest lenduvate orgaaniliste ühendite (volatile organic compounds – VOCs) mõõtmisi on võimalik kombineerida teiste oluliste ökofüsioloogiliste näitajate mõõtmistega (taimsete kudede ehitus, fotosüntees, klorofülli fluorestsents, õhulõhede käitumine, lenduvühendite süntaaside geenide ekspresseerumine jne). Laborid on varustatud seadmetega, mis võimaldavad teha mõõtmisi nii sise- kui ka välitingimustes.
Vaata virtuaaltuuri põllumajandus- ja keskkonnainstituudi laborites.
Gaasivahetuse mõõtmise labor
Keemiliste analüüside labor
Lenduvühendite analüüsi labor
Mikroskoopia labor
Taimekvaliteedi labor
Taimese materjali proovide ettevalmistamise labor
Taimegeneetika labor
Taimede kasvukambrid ja -ruumid
Koostööd tehakse atmosfääri ja biosfääri vastasmõju uurijatega SMEAR välijaamas Järvselja metsas.
SMEAR jaam Järvseljal