Mis on hüdrobioloogia?

 

 

Kuidas hüdrobioloogiks saada?

Hüdrobioloogia erialal õpetatakse nii teadlasi kui praktikuid. Teadlased arendavad uusi metoodikaid, eksperimenteerivad ja avastavad senitundmatuid looduse toimimise mehhanisme. Üha enam kasvab nõudmine praktilise hüdrobioloogiaga tegelevate spetsialistide järele. Kõrgelt haritud hüdrobiolooge on järjest rohkem vaja Euroopa tegevusprogrammide ja EL keskkonna- ja looduskaitse direktiivide rakendamiseks. Kõige olulisem aga - meie enda tervisliku elukeskkonna ja elukvaliteedi tagamiseks.

 

Kus hüdrobioloogiks õpitakse?

Hüdrobioloogia õppe peamiseks kantsiks Tartu kõrval on Limnoloogiakeskus, mis on linnatolmust eemal, maalilise Võrtsjärve kaldal Järvemuuseumiga tandemis toimiv pika ajalooga uurimisasutus.

Limnoloogiakeskuses on vahetud tingimused praktilise hüdrobioloogia ja limnoloogia õppimiseks. Üliõpilased osalevad koos teadlastest juhendajatega välitöödel, analüüside tegemisel, katsete läbiviimisel ja tulemuste analüüsimisel. Teha on palju: klassikalised ülevaateuurimused veetaimedest ja -loomadest, Peipsi, Võrtsjärve, väikejärvede ja vooluvete ökoloogia, kaitse, majandamine, toksikoloogia, kalandus.

 

Kontakt:

Limnoloogiakeskuses
61117 Rannu vald
Tartumaa
Tel. 7313575
GSM 51 42 304

või Tartus
Kreutzwaldi 5; D 142
Tel. 7313525

Professor Ingmar Ott , e-post: ingmar.ott@emu.ee

Õppekorralduse spetsialist Maire Vatsar, e-post: maire.vatsar@emu.ee