14.11.2019 Konverents "Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine - XXI"

Eesti Maaülikool koostöös Eesti teadusagentuuri ja Eesti Taastuvenergia Kojaga korraldab iga-aastast taastuvenergia konverentsi Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine (TEUK). Sel aastal toimub TEUK juba kahekümne esimest korda järjest, olles üks vähestest nii pika järjepidevusega Eesti konverentsidest ja ainus omataoline energeetika vallas.

Sel aastal keskendutakse taastuvenergia rollile kliimamuutuste leevendamisel ning innovatsioonile ettevõtluses.

Konverents toimub 14.novembril 2019.a. Tartus, Eesti Maaülikooli peahoone aulas.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine enne 2. novembrit 2019.a. aadressil: http://tek.emu.ee/teuk-konverentsid/registreerimine/

Rohkem infot leiate kodulehelt http://tek.emu.ee/teuk-konverentsid/

Päevakava:

9.00-10.00 Tervituskohv ja registreerimine

10.00 Avasõnad.

10.20-12.30 Kliima muutumine maailmas, Euroopas ja Eestis.

Soome edulood roheinnovatsiooni rakendamisel (Hannele Valkeeniemi, Soome Suursaatkond)
Kliimamuutustega kohanemine Põhjamaades (Hardi Koduvere, TalTech)
Kliimamuutuste mõju Eestile (Mihkel Kangur, Tallinna ülikool)
Riikliku energia- ja kliimakava 2030 ülevaade (Irje Möldre, MKM)
Taastuvenergia ja ökosüsteemi teenuste koosmõjust (Indrek Laas, Keskkonnaamet)
Eesti inimeste kliimaskepsise mitu nägu (Kati Orru, Tartu Ülikool)
Eesti kliimaambitsiooni tõstmise võimalused (Lauri Tammiste, SEI Tallinn)

12.30-13.30 Lõuna.

13.30-15.00 Kuidas aitab roheinnovatsioon ühiskonda edasi?

Tallinna kliima ja energia tegevuskava (Pille Arjakas, Tallinna Energiaagentuur)
Eesti rohe-Start-uppide tutvustus. Fusebox, SLS, Solarstone, Guardtime
Aruteluring: Miks peaks Eestis innovatsiooni toetama? Diskussiooni veavad Tarvo Õng (Fusebox), Madis Uuemaa (SLS), tbc (Solarstone), tbc (Guardtime), Martin Kruus (Sunly)

15.00-16.00 Erakondade paneeldiskussioon. Kliimaneutraalsus Eesti arengu tõukejõuks?

Päeva lõpetab suupistelaud

Konverentsi korraldamist toetavad Euroopa Komisjon, Eesti Taastuvenergia Koda, Eesti Teadusagentuur ja EMÜ Roheline Ülikool.
Konverentsi finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, Eesti Maaülikooli ASTRA projekt Väärtusahelapõhine biomajandus.

PS! Ettevõtjad saavad konverentsil demonstreerida erinevate seadmete eksponaate ja uusi tehnoloogiaid, esitleda praktilisi kogemusi ning reklaamida oma tooteid. Selleks tuleks eelnevalt ühendust võtta: elis.vollmer@emu.ee