10.09.2018: Vähelevinud puuvilja- ja marjakultuuride esitluspäev Pollis

EMÜ PKI Polli Aiandusuuringute keskus korraldab 10. septembril vähelevinud puuvilja- ja marjakultuuride esitluspäeva. Eesmärgiks on tutvustada söödavat kuslapuud, pihlakat, toompihlakat ja aedmurakat: sordid, kasvatustehnoloogiad ja tootearendus. Esitluspäev on tasuta, osalemiseks on vajalik eelregistreerumine hiljemalt 05.09.2018. aadressil: https://goo.gl/d34B2J. Kohtade arv on piiratud, registreerumine lõpetatakse kohtade täitumisel.

Päevakava:

Koht: Eesti Maaülikooli PKI Polli Aiandusuuringute keskus

10.00 Vähelevinud kultuuride ja sortide tutvustus - Mailis Vinogradov
10:30 Vähelevinud kultuuride kasvatustehnoloogiad, istandike rajamine, istutustihedus– Kersti Kahu
11.00 Vähelevinud kultuuride kasulikkus ja viljade biokeemia – Reelika Rätsep
11.30 Sordipõhisest toorainest tooteni – Liina Arus, Mailis Vinogradov
12.00 Energiapaus
12.30 Vähelevinud kultuuride tutvustus aias ja kahjustajate tundmaõppimine – Mailis Vinogradov, Toivo Univer
13.45 Vähelevinud kultuuride istandike ja kasvatustehnoloogiate praktilised näited – Elmar Zimmer, Seedri Puukool OÜ
14.45-15.00 Arutelu ja lõpetamine

Lisainfo: Ave Kikas, Eesti Maaülikool, Polli Aiandusuuringute keskus, tel.5132081, e-post: Ave.Kikas@emu.ee

Söödava kuslapuu kohta saate lisaks lugeda ajakirja "Maaülikool" juunikuu numbrist (Pollis uuritakse söödava kuslapuu kasvatusvõimalusi Eestis, lk 27-28)

Esitlustegevus toimub "Teadmussiirde pikaajaline programm aianduse tegevusvaldkonnas " raames, toetab Euroopa Liit.