Noortaluniku kompleksvõistlus 2018

Maaeluministeeriumil on heameel teatada, et järjekordne Noortaluniku kompleksvõistlus põllumajandusvaldkonna kutseõppeasutuste õpilastele, üliõpilastele ja noortalunikele toimub 18. mail 2018. a algusega kell 10.00 Türi Lillelaada pealaval. Võistlusele registreerimine algab kell 09.00 Türi Lillelaadal, Kalevi tn väljakul pealava taga Järvamaa Kutsehariduskeskuse telgis, Türil.
Võistlusest võivad osa võtta maamajanduslike kutseõppeasutuste õpilased (vabal valikul tüdrukud või poisid), EMÜ üliõpilased ja noortalunikud (nii naised kui mehed vanuses kuni 40 a).

Võistluse eesmärgid:

• võimaldada kutseõppeasutuste põllumajanduse valdkonna õpilastel, üliõpilastel ja noortalunikel näidata oma kutseoskuseid
  • selgitada välja Eesti parimad noortalunikud
  • propageerida põllumajanduse valdkonna erialasid
  • tõsta kutsehariduse mainet

Võistlus koosneb järgmistest aladest:
1. Väetiste külvinormi arvutamine.
2. Või valmistamine purgis.
3. Veiste eluskaalu määramine.
4. Traktori täpsussõit.
5. Põllu suuruse määramine sammudega.
6. Põllukultuuride seemnete tundmine + viljakoti kaalumine.
7. Lüpsimasina hooldus.
8. Tõstukiga ladustamine.
9. Saeketi vahetus.
10. Kasti valmistamine.