Rohelise Ülikooli Nädal10.-14. oktoober 2016: Filmiõhtud, istutustalgud, asjade kogumine Uuskasutuskeskusele

Hea EMÜ üliõpilane ja töötaja!

Sinu on kindlasti asju, mida sa enam ei  vaja, kuid mis on ikka veel terved ja kasutuskõlblikud.

Kogume sellised esemed kokku ja annetame koos Uuskasutus-keskusele! Läbi nende keskuste ja abiprojektide leiavad asjad uue õnneliku omaniku. Seeläbi säästame koos keskkonda, hoolime abivajajatest meie ümber ja teeme kodu korda!

Oodatud on puhtad, terved ja kasutuskõlblikud esemed, nagu riided, jalanõud, aksessuaarid, nõud, mänguasjad, raamatud, hobivahendid, muusika/filmid, toataimed, jne.

Ära saab tuua ka vanad patareid ja ravimid.

Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts ootab vanu küünlajääke, et neist uut ja huvitavat luua.

Teeme üheskoos midagi head!

Too oma üleliigsed asjad EMÜ rohelise ülikooli nädala raames (10.-14. okt) Metsamajja A korpuse sissepääsu juures olevasse klaasauditooriumi!

Rohelise ülikooli nädal 2016
10.-14. oktoober 2016
Eesti Maaülikoolis

Esmaspäev 10. oktoober Toidupäev

18.00 Filmiõhtu „Lauake, kata end!“ (Kanada, 2014).
Filmile eelneb mahetoodete degusteerimine ja pärast arutleme, kuidas vähendada toidujäätmete teket ja kust oleks võimalik osta kohalikku toitu. Vaata filmi tutvustust siit.
Asukoht: peamaja aula, Kreutzwaldi 1a

Teisipäev, 11. oktoober Jäätmepäev

15.00-16.00 ekskursioon Tartu Reoveepuhastisse. NB! Kohtade arv on piiratud, registeeruda saab alates 5. oktoobrist siin.

16.00 Taaskasutustöötoad.
Asukoht: Metsamaja A korpuse klaasauditoorium

Kolmapäev, 12. oktoober Taimepäev

14.00-16.00 Istutustalgud EMÜ linnakus, kogunemine spordihoone juures.
16.30-19.00 Seminar „Looduslähedane haljastus ja sügislilled“ – Liina Jürisoo, Mart Meriste
Asukoht: Metsamaja D korpus, ruum D239.

Neljapäev, 13. oktoober Kodanikupäev

18.00-20.30 Lühifilmid ja arutelu "Keskkonnasääst kõverpeeglis" - Maie Kiisel, Tartu Ülikool.
Aastakümneid on keskkonnapoliitika osaks olnud üksikisiku vastutuse rõhutamine. Inimese tarkadest valikutest sõltuvat maailma keskkonnakriisist päästmine, ütleb keskkonnasäästu retoorika. Üha rohkem inimesi elab keskkonnaalase süütundega, kuid usaldusväärseid vähenemistendentse ressursikasutuses leida pole. Mis on selle põhjuseks? Arutame koos.
Asukoht: peamaja aula, Kreutzwaldi 1a

Reedel, 14. oktoober Uuskasutuskeskusele kogutud asjade üleandmine