Baeri majas räägitakse Eesti maastikest

I. Arold "Eesti maastikud" (2005)

Reedel, 18. märtsil kell 16, on huvilised oodatud Tartusse Baeri majja (Veski 4), kus peetakse Keskkonnaministeeriumi, Eesti Looduskaitse Seltsi ja Teaduste Akadeemia looduskaitsekomisjoni kevadkoosolek. Selle raames räägitakse Eesti maastikest: kõnelevad Hanno Zingel, Jaan Riis, Urmas Tartes, Ivar Arold, Kalev Sepp ja teised. Ühtlasi avatakse näitus „Ivar Aroldi maastikud“, vaadata saab ka näitust „Endel Varep 100“.

Ivar Arold PKI tudengitega õppeekskursioonil (Foto: Are Kaasik, 2006)

Ivar Arold:

• Sündinud 4. juunil 1931 Tartus
  • ​Eesti maastikugeograaf, on tegelenud Eesti geomorfoloogia ning maastike uurimisega. Ivar Arold on kirjutanud seni kõige põhjalikuma ülevaate Eesti maastikest ja maastikurajoonidest
  • On töötanud õpetajana Tartu erinevates koolides, Tartu Ülikoolis teaduri ja õppejõuna ning õppejuna ka Eesti Maaülikoolis
  • Ivar Aroldit on autasustatud Valgetähe medaliklassi teenetemärgiga (2001) ja Eesti looduskaitse märgiga (2014)

Ivar Aroldilt on trükis ilmunud mitmed raamatud:
-  Geoloogia alused (1987, koos Anto Raukase ja Herbert Viidinguga)
-  Eesti maastikud (1991)
-  Estonian landscapes (1993)
-  Eesti maastikud (2005)