2015. aasta üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil premeeriti PKI tudengeid

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi tänavused parimad on selgunud. Teiste hulgas pälvisid tunnustust ka mitu EMÜ Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi tudengit. Bio- ja keskkonnateaduste valdkonnas said bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes preemiad Eva Sikemäe (2. preemia, 650€) ja Margus Voode (3. preemia, 320€). Magistriõppe üliõpilaste astmes pälvis preemia Triin Saar (3. preemia, 700€). Sellel aastal laekus konkursile 566 teadustööd, mis on seniste konkursside suurim arv.

Bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes 2. preemia pälvinud Vee ja maismaa ökosüsteemide rakendusbioloogia õppekava tudengi Eva Sikemäe konkursitööks oli „Peipsi järve toiduahela struktuur”. Samas astmes 3. preemia saanud sama õppekava tudengi Margus Voode konkursitööks oli „Herneskarplaste (Mollusca: Bivalvia: Pisidiidae) süstemaatikast liikide P. amnicum Müller ja P. inflatum Megerle in Porro näitel”

Magistriõppe üliõpilaste astmes 3. preemia pälvinud Loodusturismi õppekava tudengi Triin Saare konkursitööks oli „Loodus on hirmutav ja ebamugav: Y-generatsiooni kogetud emotsioonid looduses”(Loe lisaks: Noored kardavad metsas ära eksida - Tartu Postimees 29.12.2015)