Euroopa maastikuarhitektuuri koolide konverents „Voolav maastik - Landscapes in Flux“.

21.-22. septembrini arutletakse Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakonna korraldataval rahvusvahelisel ECLAS konverentsil rohelise infrastruktuuri, linnaaianduse, linnamaastike, kultuurmaastike, maastikuplaneerimise, tervendavate maastike, õpetamise ja õppimise ning maastiku uurimismeetodite üle.

Tartus kohtuvad Euroopa maastikuarhitektuuri kõrgkoolide konverentsil „Voolav maastik“ teadlased, praktikud ja valdkonna aktivistid. 26. korda toimuva kokkusaamist iseloomustab Euroopa maastikuarhitektuuri koolide nõukogu president, Maaülikooli maastikuarhitektuuri professor Simon Bell nii: „Maastik on koht, kus kohtuvad mitme erineva valdkonna huvid. Konverentsil lahkavad muutusi maastikul mitme eri valdkonna uurijad. Keskendutakse maastiku planeerimisele ja kaitsmisele aga ka kultuurmaastikele ja rohelisele infrastruktuurile.“

Bell põhjendab konverentsi asukoha- ja pealkirjavalikut sõnadega: „Konverentsi pealkiri „Voolav maastik“ („Landscapes in Flux“) tähistab globaalset kiire teisenemise ajajärku, mil muutuvad nii kliima, majandus kui ka maastik. Eestis on need muutused olnud viimase sajandi jooksul eriti põhjalikud ja kontrastsed, seetõttu sobib see teema just siin peetava konverentsi ühiseks nimetajaks.“

Konverentsil astuvad ettekannetega üles mitmed tunnustatud teadlased ja praktikud näiteks Soome arhitekt, keskkonnakunstnik ja sotsaalia teemadest huvituv Marco Casagrande räägib oma tööde näitel linna akupunktuurist, TLÜ sotsioloogiaprofessor Katrin Paadam uurib arhitektuuri kahemõttelist loomust ja identiteetide sotsiaalset konstrueerimist, California Berkley ülikooli arhitektuuri emeriitprofessor Marc Treib vaatleb, kuidas kunsti uurimustöö metoodikana kasutada, Maaülikooli professor Bob Bunce kirjeldab Euroopa maa-maastike muutumist.

Konverentsil pakub 20% soodustusega akadeemilisi väljaandeid suurkirjastus Routledge.

Päevapileti hind on 60 eurot, mis sisaldab lisaks ettekannetele ka teeside raamatut, lõunasööki ja kohvipause.

Täpsem info ja registreerimine:

Gloria Niin

info@eclas2015.ee