Eesti Maaülikool kuulub põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli hulka

Rahvusvahelise konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) edetabelis „QS World University Rankings by Subject 2015“ jõudis Eesti Maaülikool põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli hulka, olles 51.-100. kohal.

„Rahvusvaheliselt parimate ülikoolide hulgas olemine on tunnustus ning see näitab, et ka Eestisuguse väikese riigi suhteliselt väikese ülikooli õppe- ja teadustöö kvaliteet on väga kõrge,“ sõnas Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, kelle kinnitusel on saja parima ülikooli hulka kuulumine väga suur saavutus, sest teadusmaastikul konkureeritakse tuhandete ülikoolidega. „Kindlasti näitab see meie teadlaste ja õppejõudude väga head taset ning seda, et meie tööd on ka rahvusvaheliselt märgatud. Meie eeliseks on see, et meil on kindlad vastutusvaldkonnad – põllumajandus ja metsandus on loomateaduste kõrval olnud Eesti Maaülikooli tugevusteks. Välja on teenitud kvaliteedimärk, mis on tunnustus ja tänu kõigile meie teadlastele ja tudengitele.“

Edetabeli koostamisel arvestab QS ülikooli mainet vastava eriala teadlaste ja tööandjate seas ning publikatsioonide tsiteeritavust (allikana kasutatakse kirjastuse Elsevier bibliograafilist andmebaasi Scopus). 2015. aasta edetabeli koostamisel analüüsiti kokku enam kui 3500 ülikooli andmeid.

Link edetabelile: http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2015/agriculture-forestry