Rohelise Ülikooli filmiõhtu 24.09.2014: “Tume šokolaad”

Roheline ülikool kutsub kõiki kolmapäeval 24. septembril kell 18 peamaja (Kreutzwaldi 1a) aulasse vaatama filmi “Tume šokolaad” (“Shady Chocolate”). Lisaks filmile saab filmiõhtul degusteerida ka mahetoitu ja õiglase kaubanduse toodangut.

Tegu on järjega filmile “Kibe šokolaad”. Sellest hetkest saati, kui avastati et šokolaaditööstus on seotud laste orjatööga Elevandiluurannikul on šokolaaditööstusel olnud kiired ajad - neil tuleb selgitada tarbijatele, kuidas nad võitlevad antud probleemiga. Kuid kas nad suudavad oma lubadusi täita? Miki Mistrati jätkab oma missiooni, mida ta alustas filmiga Kibe šokolaad, uurimaks kas šokolaaditööstus täidab oma lubadusi. Kuid juba alguses selgub, et kerge see ei ole, sest Elevandiluurannik ei lase tal riiki siseneda, kuni tal ei ole mõnelt suurelt šokolaadifirmalt kutset ...

Filmi tuleb kommenteerima MTÜ Mondo õiglase kaubanduse spetsialist Jaanus Välja.

Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Üritus toimub SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse energia- ja ressursisäästukonkursil Negavatt teise koha saavutanud projekti „Mahetoit Maaülikooli“ raames.