Uudised

NPK kutsub: Vestlusõhtu Jaan Sõrraga 22.09.2014

Selle õppeaasta esimesele NPK vestlusõhtule on kutsutud JAAN SÕRRA - Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees, poliitik, Eesti Põllumeeste Keskliidu endine asepresident ning tegutsev põllumees. Kuuleme hetkeolukorrast Eesti põllumajanduses ning sellest, kus on hetkel nimetatud valdkonnas puudujääk, mida saaksid praegu õppivad tudengid parandada ja kuhu oma tähelepanu suunata, nii et selles oleks pikemas perspektiivis kasu. Samuti arutleme, mis ootab 10-15 aasta pärast ees praegu alustavaid noori põllumehi. Vestlusõhtu toimub esmaspäeval 22.09.2014 Baeri majas (Veski tn. 4) algusega kell 17.45. Klubiliikmetele sissepääs prii, külalistele pilet 1.- EUR (suupisteteks tee ja võileivad).  Tule ise ja võta sõber kaasa!

Mis on NPK? 
Tugevdamaks sidemeid üliõpilaste ja praktikute vahel asutati 1979. aastal ühendus NPK. Kes on puutunud kokku taimekasvatusega, see teab, et tähed N, P ja K sümboliseerivad kolme olulisemat taimetoiteelementi. Klubi puhul tähendasid need tähed lühendit nimest: 
Noorte Põllumeeste Klubi. Koos käidi üks kord kuus, väljaarvatud suvi, mil enamik tudengitest oli Tartust väljas praktikal. Üritusi iseloomustas vaba ja sõbralik õhkkond. Üliõpilaste kõrval osalesid klubiõhtutel ka paljud õppejõud, kes olid neil üritustel tudengile pigem kolleegid kui ranged õpetajad. Esinejad olid nii populaarsed põllumehed kui ka lugupeetud inimesed muudelt aladelt. Näiteks on klubis esinenud ka nii koloriitne inimene nagu Vanemuise kunagine peanäitejuht Kaarel Ird. Nii nagu sageli juhtub, hääbuvad suure hoo ja õhinaga algatatud asjad aja jooksul. NPK tegutses järjepidevalt umbes 10 aastat. Eesmärgiga tugevdada sidemeid praktikutega ja arutleda põllumajandust puudutavatel teemadel kutsuti NPK 2012 märtsis taas ellu. 

Klubi tegevusteks on põllumajandustootjate ja töötlejate külastamine, ettekandeõhtud jm tegevused, mis täidavad eesmärki suurendada liikmete praktilist teadmistebaasi. Ei puudu ka meelelahutuslikud üritused. Liikmeks võib astuda iga EMÜ tudeng, kellel on soov saada teadmisi põllumajandusest ja teha seda mõnusas seltskonnas. Praeguseks on klubi nimetust veidi laiendatud: Noorte Põllumeeste (ja Aednike) Klubi

Lisainfo:  

http://npk.emu.ee/

NPK Facebookis

npk.emu@gmail.com