Eesti Maaülikooli mahepäev

Eesti Maaülikool kutsub kolmapäeval, 29. augustil kõiki huvilisi Mahekeskusesse Tõnissoni aeda mahepäevale. Arutletakse kuidas hoida keskkonda ja oma tervist ning luua elujõulist kohalikku toidukogukonda. Tutvuda saab Maaülikoolis läbiviidavate maheteadusuuringutega, kust saab kasulikke nippe mahetoidu tootmiseks. Kohapeal saab osta Lõuna-Eesti toiduvõrgustiku talunike tooteid.

Orienteeruv päevakava:

15.00 Kogunemine ja kehakinnitus

15.15 Miks meile kohalik mahetoit? – prof Anne Luik, EMÜ teadusprorektor

15.45 Mahekeskus ja keskkonnaharidus – Elen Peetsmann, Mahekeskuse juhataja

16.00 Lõuna-Eesti Toiduvõrgustiku tegemistest - Kaja Kesküla, tegevjuht

16.15 Nipid mahepuuviljanduses – prof Kadri Karp, EMÜ aianduse osakonna juhataja

16.45 Kuidas hoida mulla- ja taimetervist? – Anne Luik

Tõnissoni maja asub Viljandi ringil Eerikal EMÜ õppehoone kõrval pargi sees (pärast linnapiiri). Kohale saab liinibussiga nr 7, peatus Eerika. Asukohakaart: http://mahekeskus.emu.ee/userfiles/instituudid/pk/mahekeskus/asukohakaart.pdf

Palume võimalusel oma tulekust teada anda esmaspäevaks 27. augustiks e-kirja teel mahekeskus@emu.ee või tel 53044003.

Lisainformatsioon:
Elen Peetsmann, elen.peetsmann@emu.ee , tel: 53044003

Mahepäev toimub jätkusuutliku toidukogukonna arendamise rahvusvahelise projekti
(BERAS Implementation) raames. Lisainfo: www.beras.eu