Mahepärastlõuna Tõnissoni aias

Neljapäeval, 25. augustil oodatakse huvilisi tutvuma mahepõllumajanduse põhimõtete ning Tõnissoni aias ja PKI Eerika katsealadel läbiviidavate põldkatsetega. Selgitatakse ka keskkonna ning põllumajanduse vahelisi seoseid ja tutvustatakse aiandustalu ajalugu. Huvilised on oodatud tutvumisringile koos maaülikooli teadlastega kell 12.15 ja 14.15.

20. sajandi alguses rajas tulevane riigivanem Jaan Tõnisson koos venna Jüri Tõnissoniga Tartu piirile Eerikale Eesti tolleaegse suurima aiandustalu, kus praegu areneb Eesti Maaülikooli mahepõllumajanduslik uurimiskeskus.
Tõnissoni maja asub Viljandi ringil Eerikal EMÜ õppehoone kõrval pargi sees (pärast linnapiiri). Kohale saab liinibussiga nr 7, peatus Eerika.