Zooloogia osakond

Zooloogia osakonna tegevus algas 1947, kui äsja rajatud Teaduste Akadeemia Bioloogia Instituudis (hiljem Zooloogia ja Botaanika Instituut) loodi zooloogia osakond. Pärast mitmeid reforme ja ümberkorraldusi kuulume praegu EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi koosseisu.

Meie teadustöös on läbi põimunud zooloogilised alus- ja rakendusuuringud: püüame leida vastuseid aktuaalsetele teaduslikele küsimustele, aga teisalt pakkuda mõtestatud lahendusi erinevatele rakenduslikele probleemidele.

Õppetöös kureerime nelja õppeainet ning osaleme veel mitmete õppeainete lugemisel. Meie juhendatavad tudengid, magistrandid ja doktorandid osalevad aktiivselt osakonna uurimistöös.

Osakonna kureerida on Eesti ja Baltimaade suurim zooloogiline kollektsioon (IZBE). Kollektsiooni säilikutest, mida on üle 850 000, moodustavad enamuse nõelastatud putukad. Kogus on tallel üle 3000 tüüpeksemplari (holo-, para- või lektotüübi). Pidevalt täienev ja fotodega varustatud isendipõhine andmebaas on leitav  Eesti zooloogilise rahvuskollektsiooni kodulehelt .

Aadress: Kreutzwaldi 5 (Metsamaja D korpus), Tartu