BioClim - kliimamuutused ja kohanemine:
looduskeskkond ja biomajandus

   
Fotod: Marion Undusk; Hardi Tullus; Ragnar Leming; Rein Kalamees

Tulekul: konverents "Kliimamuutustega kohanev Eesti 2030: miks ja kuidas?" 25.04.2016 Tallinnas

Eesti Keskkonnauuringute Keskus, Keskkonnaministeerium ja partnerid korraldavad tuleval esmaspäeval, 25. aprillil Tallinnas konverentsi, millel tutvustatakse, kuidas kliima Eestis lähiaastakümnetel prognoositavalt muutub, kuidas see mõjutab erinevaid eluvaldkondi ning milliseid meetmeid nende muutustega paremaks toimetulemiseks peaksime rakendama. Loe lähemalt siit. 

Kliimamuutused ja aiandus: "Uus ilm eesti aias" (artikkel Maakodus 4/2016)

Ajakirja "Maakodu" aprillinumbrist leiavad lugejad EMÜ taimekaitse osakonna teadlaste koostatud artikli, milles arutletakse, mida tähendavad muutuvad kliimatingimused aednikele ja aiandusele Eestis.  

Jahindus muutuvas kliimas: EJ1/2016: Kuidas kohaneda muutuva kliimaga?

Kuidas kohanevad kliimamuutustega ulukid ning milliseid muudatusi peaks tegema jahindussektoris? Loe EMÜ metsandus- ja jahindusspetsialistide analüüsi: http://www.ejs.ee/kuidas-kohaneda-muutuva-kliimaga/
Projekti tulemuste kokkuvõtted veebis BioClim projekti kokkuvõtted on nüüd leitavad: eesti k. ja ingl. k.

Tulekul: seminar "Eesti 2100 - kas soe troopika või jäine põhjamaa?", 21.09.2015 Tallinnas

Kliimamuutused on juba praegu selgelt tuntavad nii Euroopas kui terves maailmas. Millist kliimat võime oodata Eestis aastaks 2100, kas pigem soojust või jahedust? Kuidas mõjutavad need muutused loodust ja inimühiskonda? Eesti Keskkonnauuringute Keskus, Keskkonnaministeerium ja partnerid korraldavad Tallinnas 21. septembril 2015 algusega kl 9:30 (Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa hotell, Toompuiestee 27, Tallinn) seminari Eesti aastal 2100 - kas soe troopika või jäine põhjamaa?, et tutvustada Eesti kliimamuutuste tulevikustsenaariume ning nendega kaasnevaid mõjusid elutähtsates valdkondades meie ümber.Toimunud sündmused:

Töökoosolekud:

Avalikustamissündmused:

 

Pilte BioClim projekti sündmustelt: