Sündmuste arhiiv

Autovaba päev, 22. septembril 2012 Tartus

Maaülikooli maastikuarhitektuuri I kursuse tudengite kaasabil suleti autovaba päeva raames autoliiklusele Vabaduse puiestee ja kujundati see jalakäijate alaks.

Vaata jalgrattaseptsialsit Toomas Põllu korraldamisel valminud videot siit ja loe pikemalt linnaarhitekt Tõnis Arjuse blogist.

 

Lõppes loomeinkubaatori pargiala lahenduste workshop

11:09 03.02.2010

Pärast nädalat aega magamata öid ja konstruktiivset grupitööd lõppes reedel, 29. jaanuaril, interdistsiplinaarne Tartu Kõrgema Kunstikooli erinevate erialade ja Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri tudengite workshop Tartu loomeinkubaatori pargialale lahenduse leidmiseks.

Pargikonverentsi kogumik

Trükist on ilmunud 1.-5. oktoobril 2008 toimunud Pargikonverentsi kogumik

„Park on paradiis looduses ja kunstis“

Raamatut on võimalik osta hinnaga 327.- krooni (20.90 EUR) PKI Raamatukogust Fr.R. Kreutzwaldi 5 ruumist 2B17.

Konverents: 21. sajandi park Ida-Euroopas - varemetest uuestisünnini

 

 

 

 

 

 Programm

 Lisaüritused

ANNOTATSIOON

Park on kui elu peegel, loodus jõud, mille inimese tahe on paigutanud kunsti üllastesse raamidesse. Pargis kõneleb parem osa meie loomusest, park on mälu varakamber ja lootuste monument. Parkide rajamine tähendab ühe maailma loomist, mis eksisteerides küll osana suuremast ja avaramast ilmas, kujundab omaette terviku – maailma, mis kontsentraadina sisaldab nii selle, mis kunagi on olnud, kui selle, mis tuleb ja tärkab igal kevadel uuesti.

Ida-Euroopa seisab oma mineviku varemetel. Majad, müürid ja pargid ei ole mitte üksnes tuultest räsitud, vaid tõtlevas progressiusus jooksnud tühjaks elust. Tuhanded ja kümned tuhanded hektarid ideaalmaastikke on jäänud kõrvale arengu peateedest. Sageli puudub omanikel parkide korrashoiuks nii huvi kui ka väärtusemõõt. Riigi prioriteedid sunnivad kultuurile kulutatud ressursse kulutama ennekõike mitte maal vaid linnas.

Konverentsi eesmärgiks on inspireerida parkidega lähemalt ja kaugemalt seotud inimesi olemaks oma lähiümbruse teadlikud eestvedajad ning panna neid rohkem mõtlema parkide rolli üle meid ümbritsevas keskkonnas. Park Ida-Euroopas nõuab mitte ainult tähelepanu, vaid  otsustavat tuge. Seda nii mineviku selgeks mõtlemise kui tuleviku kavandamise kaudu. Maa, mõisad ja puiesteed igatsevad uuesti alustajat, inimest, kes niidaks maha nõgesed ja lepavõsa. Avaksime vaated aiast põldudele. Lubaksime pargil kõnelda ja kõneleda pargis ise.

Sest küsimus, mis saab tuhandetest parkidest, on küsimus, mis saab inimesest siin eestlaste poolt juba tuhandeid aastaid haritud maal. Mis saab vaimust ja selle jälgedest, kultuurist ja monumentidest. Mis saab meist endist 25, 50, 100 aasta möödudes? Eesti pargid on seda väärt, et neid tuntaks nii oma kodus kui laias ilmas. Nad on meie identiteedi üheks allikaks, potentsiaal, mis täna ainsana Eestis UNESCO kaitse alla kuuluva Hansalinna Tallinna kõrval annaks parimale osale parkidest koha rahvusvahelise loodus- ja muinsuskaitse tasandil.

KUTSE

Konverents toimub 1.-5. oktoobril 2008.a. Tartus Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1) ning Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi Valges saalis (Lossi 25).

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise, sünkroontõlkega.

Konverentsi peakorraldaja on Eesti Maaülikool ning konverentsi toetab Keskkonnainvesteeringute keskus.

Konverentsil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine (nimi, asutus, kontakt) enne 26. septembrit 2008. a. aadressil elis.vollmer(a)emu.ee. Konverentsil osalemine on osalejatele tasuta, välja arvatud osalemine kultuuriprogrammis (200 krooni) ja osalemine Viljandimaa mõisaparkide ekskursioonil (100 krooni). Osalemistasu palun kanda a/a 221011346309, saaja Eesti Maaülikool, selgitusse kirjutada märksõna OPARGI ning osaleja(te) nimi.

Samuti on tasuline 5. oktoobril toimuv Kadrioru päev, selleks on samuti vajalik eelregistreerimine ning osavõtutasu 100 krooni saab tasuda konverentsi registreerimislauda.

Registreerimine ja lisainfo: Elis Vollmer, tel: 731 3268, elis.vollmer(a)emu.ee

Maastikuarhitektuuri osakonna avatud loeng loovast ettevõtlikkusest

 17. veebruaril algusega kell 16:00 aadressil Kreutzwaldi 5 – 1A5 (kaldauditoorium)

Carsten Hokema: Entrepreneurship - creative business modelling instead of imitating the existing

Plakat pdf

Ettevõtlikus ehk organisatsioonide loomine on tähtis motivaator nii erasektoris kui ka makromajanduses tervikuna tulevikus. Ettevõtja on selles protsessis peategelane ja peamine eestvedaja. Tuntud ettevõtjad nagu Gottlieb Duttweiler (Migros, Šveits), Ingvar Kamprad (Ikea, Rootsi) või Muhammad Yunus (Grameen Bank, Bangladesh) on näidanud, kuidas muuta hea idee võimsaks ettevõtteks.

Õnneks on ettevõtete loomine ja asutamine muutunud tänapäeval palju kergemaks: me tunneme selliseid veebilehti nagu Google, Facebook või Skype – kõik tähtsad meie igapäevarutiinis. Kuid oluline nende puhul on see, et kuigi nad on noored, on nad juba globaalselt tähtsad.

Tõstatades mõningaid võtmeküsimusi, proovib lektor luua pildi ettevõtlikkusest ja näidata, kuidas vabakutseliste erialade esindajad nagu maastikuarhitektid ja teised loovisikud saavad kasu selle huvitava distsipliini omadustest.


Vita Carsten Hokema

1987 - 1995 arhitektuuriõpingud Berliins ja Londonis

1995 - 2000 teadus- ja õppetöö Berliini Tehnikaülikoolis

alates 1995 vabakutseline arhitekt Berliinis

2003 asutas ettevõtte Innodate - re.thinking, strateegia konsultatsioonid väikeettevõtetele

alates 2005 loovuse ja ettevõtete arendamise püsiuuringud

Maastikuarhitektuuri tudengite maastiku lavastus: "Põgenemine"

Avalik loeng: Tallinna rohealade teemaplaneering. Tallinna maastikuarhitekti osalus otsustusprotsessides.

00:11 20.04.2010

Kolmapäeval, 21. aprillil, algusega kell 12:15 esineb üliõpilastele, õppejõududele ja kõigile teistele huvilistele Peep Moorast (Tallinna linna maastikuarhitekt; EMÜ (EPMÜ) maastikuarhitektuuri eriala vilistlane) ettekandega teemal: Tallinna rohealade teemaplaneering. Tallinna maastikuarhitekti osalus otsustusprotsessides.

Kõik huvilised on oodatud kuulama ja küsima Metsamaja (Kreutzwaldi 5) ruumi 1A3 (klaasruum).
Info: Toomas Muru, tel. 506 7931

Maastikuarhitektuuri kuu

Aprill on taas Maastikuarhitektuuri kuu!!! Selle raames korraldavad Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts (EMÜS) ja Eesti Maastikuarhitektuuri Liit (EMAL)  erinevaid üritusi: näidatakse filme, toimuvad erinevad loenguõhtud, töötoad ja aktsioonid avalikus ruumis. Iga kolmapäev toimub loenguõhtu klubis Maailm ning teisipäeviti ja neljapäeviti näidatakse EMÜSi ruumides Pärmivabrikus erialaga seonduvaid filme.

Kõik üritused on TASUTA!!!
Vaata lisaks ürituste kava:
http://www.emys.ee/aprill
http://www.maastikuarhitekt.ee/maastikuarhitektuuri-kuu/kava-2010

Loomeinkubaatori pargiala ideelahendused

20:16 02.02.2010

Pärast nädalat aega magamata öid ja konstruktiikvset grupitööd lõppes reede  õhtul interdistsiplinaarne Tartu  õrgema Kunstikooli erinevate erialade ja  Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri tudengite workshop Tartu  loomeinkubaatori (Kalevi 13) pargialale lahenduse leidmiseks. Pakuti välja  kolm väga erinevat ideed, et pargiala avatumaks teha ja loomeinkubaatori  väliruumi atraktiivsemaks muuta.

Lahendused leiate siit:

http://www.tartupostimees.ee/?id=218044
http://uudised.err.ee/index.php?06192822