Maastikuarhitektuuri osakond

Tere tulemast Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakonna kodulehele!

Direct link to english webpage

Maastikuarhitektid planeerivad, kujundavad ja haldavad mitmeid erinevaid avaliku- või privaatse väliruumi objekte, nagu näiteks: aedu, linnatänavaid, väljakuid, parke, linnametsi, ajaloolisi mõisaparke ja suuri puhkealasid looduskaunites kohtades.

Nad võivad tegeleda ka ruumilise planeerimise, infrastruktuuriobjektide keskkonnamõju hindamise ning aina rohkem aitavad promoda tervislikke eluviise läbi erinevate ruumiprogrammide ja ürituste.

Tänapäeval on keskkond oluline teema ning keskkonna jätkusuutlik planeerimine, kujundamine ja hooldamine on maastikuarhitekti põhiülesaneteks, keskkonnahoidlik väärtus on ka Maaülikooli, kui rohelise ülikooli, üks väärtustest. Lisaks otsime vise ja võimalusi, kuidas muuta kohti paremaks inimestele –kodukeskkonda ja avalikku ruumi, kus kohtume teiste inimestega, veedame vabat aega erilistes kohtades mis on osa Eesti kultuurpärandist.

Õppimine

Õpe koosneb kahest osast: keskkonna ja planeerimine bakalaureuse tasemest ja Maastikuarhitektuuri magistriõppest. Bakalureuse õpe annab tudengitele teadmised planeerimisest, disainist ja tüüpiliste väiksemate alade maastikuarhitektuursete projektide nüanssidest, lisaks valmistab bakalaureuse õpe tudengeid ette magistriõppeks. Bakalaureuse taseme lõpetanud saavad töötada aiakujunduses, pargihalduses ja erinevates planeerimisbüroodes ning avalikes asutustes. Magistri astmes kogutake teadmisi ja kogemusi suureskaalaliste ja komplekssemate kursuste ja projektidega. Peale lõpetamist saavad tudengid võimaluse liituda EMALiga, Eesti Maastikuarhitektide Liiduga. Liitu kuulumise ja volitatud maastikuarhitekt kutsetunnistuse taotlemise järgselt saab võtta õiguse ja vastutuse avalike projektide üle ning kinnitada oma allkirjaga tehinilisi dokumente.

Maastikuarhitektuur on unikaalne segu erinevatest distspliinidest: loodusteadustest, sotsiaalteadustest, kunstist ja kultuurist, inseneeriast ja tehnoloogiast.

See muudab maastikuarhitektuuri atraktiivseks inimestele, kes on väga erineva taustaga, eriti neile, kes soovivad õppida midagi, mis ei jää klassikalistesse sotsiaalia või reaalia teadussuunda kinni.

Kui sa oled loov, kunstilembene ja naudid asjade loomist, siis maastikuarhitektuur pakub võimalusi panna oma oskused tööle mitmel erineval viisil näiteks kunsti ühildamisel avaliku ruumi kujundusega ning üldiselt ruumi huvitavaks muutmisega. Sa saad kasutada ka oma loomingulisi oskusi huvitavate ja intrigeeritavate viisidega kasutades mitmeid erinevaid meediaid.

Kui sulle meeldib loodus, puud ja taimed siis sa saad nende eest hoolt kanda, samas luues uusi rohealasid ning korrastades tööstustest ja kaevandamistest tekkinud häiringuid. Sa saad kaitsata loodust samas muutes inimeste looduskogemuse kergemini kättesaadavamaks.

Kui sa huvitud ehitusest ja inseneeriast siis sa saad tegeleda erinevate materjalide ja ehituspindade, keskkonnasõbralike tehnoloogiate, veekogude konstrueerimise, keskkonnasõbralike sademeveelahenduste ja kaevanduste ning karjääride rekultiveerimise ja taastamisega.

Kui sind huvitab IT siis sa saad oma teadmisi rakendada mitmete graafikaprogrammide juures, sa saad kasutada sotsiaalmeediat, digitaalset kaardistamist, virtuaalse reaalsuse modelleerimist esitlustel, planeerimisel ja kujundusprojektides.

Kui sa soovid töötada rohkem sotsiaalses sfääris siis sa õpid kuidas kaasata inimesi planeerimisprotsessi, kuidas muuta kujundust inimeste vajadustele sobivamaks sealjuures arvestades erinevate trendide ja muutustega tänapäeva maailmas. Tervise edendamine muutub maastikuarhitektidele aina olulisemaks valdkonnaks ning sa saad töötada ka selle areneva valdkonnaga.

 

Maastikuarhitektuuri osakonnas on võimalik õppida kolmel õppekaval:

Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakond on vanim, suurim ja rahvusvaheliseim koht Eestis, kus 5 aastase õppeprogrammi (3-aastane Maastikuplaneerimise ja keskkonnakujunduse eriala + 2-aastane maastikuarhitektuuri õppekava) läbimisel saab omandada maastikuarhitekti magistrikraadi.

Sisseastumise info siin:

http://www.emu.ee/sisseastujale/bakalaureuseope/sisseastumine/

 

Maastikumaja Kreutzwaldi 56/3

 

Kontakt

 

Postiaadress ja asukoht

Tel: (+372) 731-3139 
Fax: (+372) 731-3988
E-mail: maastikuarhitektuur@emu.ee

juhataja prof. Simon Bell
E-mail: simon.bell@emu.ee
Tel: (+372) 731-3136; mob. 505 6106
Kreutzwaldi 56/3 - 218

 

 


 

 

Maastikuarhitektuuri osakond
Põllumajandus- ja keskkonnainstituut
Eesti Maaülikool
Kreutzwaldi 56/3, 51014 Tartu

 

 

 

  Pildiotsingu facebook logo tulemus Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakond Facebookis

 

 

Toetajad ja koostööpartnerid