TIIU KULL

Läbi aegade on mu lemmik uurimistöö valdkonnaks käpaliste populatsioonibioloogia klonaalse paljunemise, dormantsuse ja sümbioosiga. Olen kaastoimetaja olnud rahvusvahelisele kogumikule Orchid Biology: Reviews and Perspectives. Oluliseks teemaks on olnud ka floora atlase koostamise järel meie taimestikus ja liikide levikus toimuvad muutused. Kümme aastat olen Euroopas koos kolleegidega proovinud sõnastada elurikkuse alaste uuringute võtmeküsimusi.

Viimastel aastatel olen arendamas loodusturismi alast teadus- ja õppetööd Eesti Maaülikoolis.

 

Käimasolevad projektid:

 

Dormantsus käpaliste populatsioonides:

uurime dormantsuse evolutsioonilist tähendust populatsioonide pikaajalises arengus koos Kadri Tali, USA kolleegi Richard Sheffersoni ja  doktorant Margit Hirvega.

 

Agroökosüsteemide mitmekesisus, terviklikkus ja jätkusuutlikkus:

Agroökosüsteem on ökosüsteem, mida inimene mõjutab põllumajanduslikel eesmärkidel. Selle erinevad komponendid, pool-looduslikud ja kultuurrohumaad, põllumaad ja tootmisest väljajäänud alad, ning uuema komponendina bioenergia viljelemisalad, eeldavad oma kooseksisteerimiseks jätkusuutlikku majandamist. Projekti oluliseks tulemuseks on agronoomiliste ja taimestiku-uuringute sisuline ühendamine jätkusuutlike agroökosüsteemide kujundamiseks. Selle projektiga tegeleb hulk teadlasi meie instituudi botaanika, taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse ning mullateaduse ja agrokeemia osakondadest.

 

Developing the EU Biodiversity Research Strategy