EMÜ PKI Bakalaureuse kraad (pdf)

EESTI PÕLLUMAJANDUSÜLIKOOLI
PÕLLUMAJANDUSTEADUSE JA LOODUSTEADUSE BAKALAUREUSEKRAADI
TAOTLEMISE TINGIMUSED JA KORD
PÕLLUMAJANDUS- JA KESKKONNAINSTITUUDIS


Käesolev bakalaureusekraadi taotlemise kord on kinnitatud PKI nõukogu otsusega nr 26. maist 2005, selle koostamisel on juhindutud EPMÜ nõukogu määrusest nr. 10 17. juunist 2004 ja nõukogu määrusega nr. 8 17. märtsist 2005 kinnitatud muudatustest ning EPMÜ õppekorralduseeskirjast.


I AKADEEMILISED KRAADID
1. Eesti Põllumajandusülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudil (edaspidi PKI) on vastavalt registreeritud ja akrediteeritud õppekavadele õigus anda


põllumajandusteaduse bakalaureuse kraadi (Bachelor of Science in Agriculture, BSc) järgmistel erialadel:
• aiandus
• agronoomia
• põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine


loodusteaduse bakalaureuse kraadi (Bachelor of Science in Natural Sciences, BSc) järgmiste erialadel:
• maastikuarhitektuur
• maastikukaitse ja –hooldus
• rakendushüdrobioloogia


II BAKALAUREUSEEKSAMI ja BAKALAUREUSETÖÖDE KAITSMISKOMISJON
2. Põllumajandusteaduse ja loodusteaduse bakalaureusetööd kaitstakse/bakalaureuse eksam sooritatakse vastava eriala kaitsmiskomisjoni/lõpueksamikomisjoni ees.
3. Komisjon koosneb vähemalt neljast liikmest, kellest kahel peab olema doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Komisjoni esimees on doktorikraadiga erialaõppejõud.
4. Komisjoni koosseisu kinnitab PKI nõukogu õppedirektori ettepanekul.
5. Komisjoni istungid toimuvad vastavalt vajadusele.
6. Komisjoni dokumentatsiooni vormistab sekretär, kes ei ole kaitsmiskomisjoni/eksamikomisjoni liige.


III BAKALAUREUSEEKSAMILE JA BAKALAUREUSETÖÖDE KAITSMISELE LUBAMISE ÜLDISED NÕUDED
7. Bakalaureusekraadi taotleja peab olema sooritanud ettenähtud mahus bakalaureuseõpingud Eesti Põllumajandusülikoolis. Õpingute maht ja sisu on määratud eriala õppekavaga. Varasemaid ja mujal sooritatud õpinguid ning erialast töökogemust tunnustatakse esitatud dokumentide põhjal individuaalse hindamise korras.
8. Lõpueksamile/lõputöö kaitsmisele lubamise eelduseks on kogu eelneva õppeplaani täitmine akadeemilises kalendris ettenähtud kuupäevaks, mis kinnitatakse PKI õppedirektori korraldusega igaks konkreetseks õppeaastaks.
9. Lõpueksamile/lõputöö kaitsmisele lubatud üliõpilaste nimekiri kinnitatakse PKI õppedirektori korraldusega.


IV BAKALAUREUSEEKSAMI ja BAKALAUREUSETÖÖ KAITSMISE LÄBIVIIMISE KORD
10. Lõpueksam on komplekseksam ja see hõlmab eriala olulisemaid õppeaineid.
11. Lõpueksami küsimused koos soovitatava kirjanduse loeteluga avalikustatakse PKI nõukogu poolt kinnitatud akadeemilises kalendris ette nähtud ajal.
12. Lõpueksam on kirjalik ja see toimub akadeemilises kalendris ette nähtud kuupäeval.
13. Üliõpilased on eksamiruumi sisenemisel kohustatud esitama isikut tõendava (pildiga) dokumendi.
14. Eksamil ei ole lubatud kasutada õppe- ega muid abimaterjale. Ülesannete lahendamisel on lubatud kasutada taskuarvutit.
15. Eksamil ebaausalt (keelatud abivahendeid kasutanud) või sobimatult käitunud üliõpilased kõrvaldatakse eksamilt ja nad eksmatrikuleeritakse.
16. Lõputöö kaitsmine on suuline, kus üliõpilane esitab komisjonile oma bakalaureusetöö põhitulemused. PKI õppedirektori korraldusega kinnitatud bakalaureusetöö retsensent (retsensendi puudumisel kaitsmiskomisjoni liige) loeb ette retsensiooni ja üliõpilane vastab küsimustele. Üliõpilase ja komisjoniliikmete vahel toimub teemakohane diskussioon. Kaitsmine toimub akadeemilises kalendris ette nähtud kuupäeval.


V BAKALAUREUSEEKSAMI ja BAKALAUREUSETÖÖ KAITSMISE HINDAMINE
16. Eksamitööd hinnatakse eksamikomisjoni liikmete ja kaasatud erialaõppejõudude poolt akadeemilises kalendris ette nähtud kuupäevaks.
17. Lõputöö kaitsmisetulemused hinnatakse komisjoni poolt samal päeval
18. Eksamitööde ja lõputööde kaitsmistulemused tehakse üliõpilastele teatavaks akadeemilises kalendris määratud ajal PKI teadetetahvlil ja PKI kodulehel.
19. Lõpueksamil või lõputöö kaitsmisel puuduliku hinde saanud üliõpilased võivad taotleda korduseksamit ainult üks kord ja mitte varem kui aasta pärast.
20. Eksami- või lõputööhinde võib vaidlustada kahe järgneva tööpäeva jooksul peale hinnete avalikustamist, esitades kirjaliku protesti eksamikomisjoni esimehele või PKI õppedirektorile.
21. Vaidlustamise menetlusse kaasatakse eksamikomisjon, PKI õppedirektor ja allüksuste juhid.


VII BAKALAUREUSEEKSAMI ja BAKALAUREUSETÖÖ KAITSMISE PROTSEDUURI VAIDLUSTAMINE
22. Kirjalikke kaebusi lõpueksami läbiviimise ja hindamise protseduuriliste nõuete rikkumise kohta saab PKI õppedirektorile esitada kahe järgneva tööpäeva jooksul peale eksamitulemuste teatavaks tegemist. Anonüümseid kaebusi ei arutata.
23. Õppedirektor teatab eksamitulemuste vaidlustamisest komisjonile ja määrab oma korraldusega eksperdi probleemi uurimiseks ja seisukoha võtmiseks. Kui komisjon ja ekspert jäävad eriarvamusele, otsustab küsimuse PKI õppedirektor.

 
VIII VOLITUSED 
24. Käesolevas korras sätestamata sisulisi küsimusi lahendab kaitsmiskomisjon/eksamikomisjon, organisatsioonilisi küsimusi PKI õppedirektor.