16.-22. oktoobril toimus Türgis konverents EURSOIL2016

16.-22. oktoobril toimus Türgis, Istanbulis konverents EURSOIL2016. Taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse osakonnast osalesid teadur PhD Karin Kauer ning doktorant Kerttu Tammik.  EUROSOIL  on rahvusvaheline konverents, mille eesmärgiks on tuua kokku mullateadusega tegelevaid teadlasi, ettevõtjaid ja poliitikud ning olla kohaks, kus vahetada mõtteid ning kogemusi, ideid ja innovatsiooni. Esimene EUROSOIL leidis aset 2000. aastal Suurbritannias ning seekordne kokkusaamine oli järjekorras viies.

28. oktoobril toimus taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse ning mullateaduse ja agrokeemia osakondade ühine teadusseminar

Reedel 28. oktoobril toimus (Kreutzwaldi 5, ruumis 2C27) algusega kell 10.00 selle hooaja esimene taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse ning mullateaduse ja agrokeemia osakondade ühine teadusseminar. Seminaril esinesid taimekasvatuse doktorant Helena Madsen, kelle teemaks on "Kas talvised vahekultuurid maheviljeluses mõjutavad umbrohtumust ja kultuuride saagikust külvikorras?" ning Karin Kauer ja Kerttu Tammik rääkisid Türgis äsja lõppenud konverentsil EUROSOIL nähtust/kuuldust. Info: Maarika Alaru (maarika.alaru@emu.ee)

4.-6. oktoobril toimus Leedus, rahvusvaheline teaduskonverents AgroEco 2016

4.-6. oktoobril toimus Leedus, Kaunases, Aleksandras Stulginskis Ülikoolis rahvusvaheline teaduskonverents AgroEco 2016: Long-term Agroecosystem Sustainability. Links between Carbon Sequestration in Soils, Food Security and Climate Change.