Kõikide kaitstud töödega on võimalik tutvuda PKI raamatukogus (Fr.R. Kreutzwaldi 5, ruum D178).

 

2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009


Vigadest andke palun teada meiliaadressil janar.raet@emu.ee


2017

Magister

  1. Janne Kalda; Poollooduslike koosluste hooldajate hoiakud ning hooldust mõjutavad tegurid Võru maakonna näitel; juhendaja: Kadri Kask
  2. Priit Kappak; Aerolaserskaneerimise (ALS) andmestiku kasutamisvõimalusest põlevkivi kaevandamise mõjude uurimisel; juhendajad: Kalev Sepp, Ants Vain
  3. Mairis Karus; Rail Balticu trassi loodus- ja kultuuriväärtused; juhendaja: Mari Nõmmela
  4. Christopher-Andre Kontus; Prügilagaasi kogumine Väätsa, Torma ja Viljandi prügilas; juhendajad: Valdo Kuusemets, Mait Kriipsalu
  5. Aigrid Kõõra; Linnade mõju jõgede füüsikalis-keemilisele seisundile viies Eesti linnas; juhendaja: Sirje Vilbaste
  6. Kaidar Kängsepp; Hekseldamise nõude muutumise otstarbekus Viljandi- ja Valgamaal; juhendaja: Kadri Kask
  7. Eleri Laidma; Saasteosakeste ladestumine rohtsetele taimedele maanteede ääres; juhendaja: Ele Vool
  8. Anne-Liis Lõhmus; Mardikaliste arvukuse ja liigirikkuse seos keskkonnaparameetritega Eesti rabades; juhendajad: Kadri Kask, Valdo Kuusemets
  9. Asko Põder; Andmeanalüüs: kasvuhoonegaaside taustkontsentratsioonid metsa ökosüsteemis; juhendaja: Steffen Manfred Noe
  10. Antti-Armin Pärna; Kloriidide kasutamine teehooldel – keskkonnamõju; juhendaja: Kaja Orupõld
  11. Kersti Tamm; Stalinistliku hoone säästlik renoveerimine; juhendaja: Valdo Kuusemets
  12. Martin Veltmann; Säästlikud sademevee süsteemid parklates; juhendaja: Valdo Kuusemets
  13. Katri Vene; Kiirabikutsete jaotuvus elanikkonna riskirühmade alusel Tartu linnas kuumalainete ja kuumapäevade ajal; juhendaja: Kalev Sepp
  14. Tuuli Viks; Keskkonnajuhtimissüsteemi ISO 14001 head praktikad Eestis erasektori näitel; juhendaja: Ants Tammepuu
     

2016

Magister

  1. Arlene Allandi; Välisõhu saastekoormus Ida-Virumaal; juhendajad: Andres Tõnisson, Valdo Kuusemets
  2. Merilin Heinsoo; Kudjape prügila metaanilagunduskatte uuring; juhendajad: Mait Kriipsalu, Valdo Kuusemets
  3. Viktoria Januškevitš; Põlevkivitööstuspärandi väärtustamine Ida-Viru maakonnas; juhendajad: Kaie Metsaots, Anu Printsmann
  4. Raido Kivikangur; Transpordimüra häiringu käsitlemine detailplaneeringutes ja keskkonnamõjude hindamistes Eestis; juhendajad: Kalev Sepp, Olavi Hiiemäe
  5. Liina Kungla; Roheala võimalused eesti hooldekodude ümber: personali puhkevõimalused; juhendaja: Kadri Maikov
  6. Liina Leinmets; Kaasamine Tudulinna valla lendorava püsielupaikade moodustamisel; juhendajad: Eva-Liis Tuvi, Uudo Timm
  7. Kadi Mõttus; Võru miljöö- ja muinsuskaitsealad: kogukond ja linnaplaneerimine; juhendaja: Mari Nõmmela
  8. Kadi Rahuelu; Ökolinnaku planeerimine; juhendaja: Valdo Kuusemets
     

2015

Magister

  1. Liis Keerberg; Linnustikku mõjutavad tegurid ning elupaikade säilitamise ja loomise võimalused karjäärides; juhendajad: Riho Marja, Hannes Pehlak
  2. Ave Konso; Rakvere linna lähiümbrus aastatel 2005-2013 kehtestatud elamuarenduse detailplaneeringute kaardistamine ja analüüs; juhendaja: Toomas Muru
  3. Roland Lindeburg; Kortermajade soojustamise efektiivsuse hinnang; juhendaja: Valdo Kuusemets
  4. Helle Link; Riski hindamine keskkonnamõju hindamise ja keskkonnamõju strateegilise hindamise raames; juhendaja: Ants Tammepuu
  5. Tiiu Reitav; Taimede kasvu mõjutamise võimalused katusehaljastuses; juhendaja: Ele Vool
  6. Kaarel Svätski; Sissehingatavate osakeste päritolu selgitamine Tartus; juhendajad: Veljo Kimmel; Marek Maasikmets

Bakalaureus

  1. Kaidar Kängsepp; Kergliiklusteede vajaduse hindamine Valgamaa omavalitsustes; juhendajad: Toomas Muru; Margis Sein
  2. Liina Tarkus; Valgusreostuse reguleerimine Eesti linnades: valgustatud välireklaami linnakeskkonda paigutamise nõuded; juhendaja: Toomas Muru
  3. Katri Vene; Võõrliikidega kaasnevad ohud inimese tervisele; juhendaja: Merle Ööpik
     

2014

Magister

  1. Kaska, Kadri; Rohelise võrgustiku  rakendumine Põlvamaa omavalitsustes; juhendajad Mart Külvik, PhD; Tuuli Veersalu, MSc
  2. Undrits, Kaisa; Väärtuslike põllumaade käsitlemine ruumilises planeerimises; juhendaja Toomas Muru, MSc
     

2013

Magister

  1. Bogdanov, Risto; Kaevanduspärandi väärtustamise ja kasutamise võimalused Ida-Virumaal; juhendajad Kaie Metsaots, MSc; Kalev Sepp, PhD
  2. Kork, Taavi; Toidukasvatamise võimalused ja tegelikkus Tartu maakonna tiheasustusaladel; juhendajad Sirje Vabrit, PhD; Mart Külvik, PhD
  3. Soldatov, Vladimir; Balti raudteel tüüpprojektide järgi ehitatud raudteejaamad (1870-1917) tänapäeval; juhendaja Mari Nõmmela, MSc
  4. Tamm, Egle; Lääne-Saaremaa valdade ühine jäätmekava aastateks 2012-2016; juhendaja  Aija Kosk, MSc
  5. Ventman, Eduard; Ehitusmaavarade kaevandamisega seotud seadusandluse võrdlus Eestis ja Soomes; juhendaja Kaie Metsaots, MSc

Bakalaureus

  1. Link, Helle; Jäätmete ja teisese toorme käitlus tootmisettevõttes; juhendaja Valdo Kuusemets, PhD
  2. Meerits, Kristel; Militaarobjektid Eesti rohevöös Ida-Virumaal; juhendaja Henri Järv, MSc
  3. Peever, Asso; Ehituspärandi käsitlemine Rapla maakonna üldplaneeringutes; juhendaja Toomas Muru, MSc
  4. Reitav, Tiiu; Tartu linna olemasolevate haljastatud katuste kaardistamine ja nende olukorra analüüsimine; juhendajad Ülle Griŝakov, Merle Karro-Kalberg, MSc
  5. Sander-Sõrmus, Meelika; Pargihoolduse praktikad Baltimaades kolme väikelinna pargi näitel; juhendaja Toomas Muru, MSc
  6. Sigin, Aleksei; Valglinnastumise mõju Tartu linna lähiümbruse õhusaastele; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  7. Ŝvõrov, Dimitri; Väärtuslikke põllumaade käsitlusi Tartumaal; juhendaja Toomas Muru, MSc
  8. Treufeld, Siiri; Laste ja noorte kaasamise võimalustest ja vajalikkusest linnaruumi ja teiste tiheasulate planeerimisel; juhendaja Toomas Muru, MSc
  9. Unt, Arti; Eesti kaitsealade rahvastik; juhendajad Kalev Sepp, PhD; Jaak Kliimask, MSc
     

2012

Magister  3+2

  1. Belyaeva, Diana; Elektri- ja soojuselektrijaamade tehnoloogiate muutuste mõju analüüs sadenemiskoormustele Kirde-Eestis viimastel kümnenditel (1999-2011.a.); juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  2. Hurt, Maanus; Aastatel 2007-2011 arvutatud saastetasude analüüs ja ülenormatiivse keskkonnakasutuse hindamine; juhendaja Aija Kosk, MSc
  3. Juhanson, Katrin; Veekeskkonnale ohtlike ainete esinemine Eesti veekogudes ja nende võimalikud allikad; juhendajad Heli Nõmmsalu; Kaja Orupõld, PhD
  4. Karvak, Evely; Biotoopide järeleaimamine ja inimeste eelistused puhkemaastikena käsitletavates aedades, parkides; juhendaja Peeter Vassiljev, MSc
  5. Kaŝirova, Jekaterina; Kohtla-Järve õhu kvaliteedi muutused ja nende põhjuste hindamine viimasel kümnendil; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  6. Krull, Signe; Puhke-ja virgestusalade käsitlusi Harjumaa üdplaneeringutes; juhendaja Toomas Muru, MSc
  7. Mill, Tarmo; Harju maakonna ja Rae valla halduspiiride muutused ajavahemikul 1219 kuni 2012; juhendaja Mari Nõmmela
  8. Pukk, Krista; Kohaliku omavalitsuse riskijuhtimine Tapa valla näitel; juhendaja Ants Tammepuu, MSc
  9. Pustoshnaya, Galina; Kurtna maastikukaitseala looduskasutus ja arendamise väimalused; juhendaja Kalev Sepp, PhD
  10. Pärsim, Triin; Paljukorteriliste hoonete roll maa-asustuses ja selle rahvastiku sotsiaalne koosseis:Torma valla majandikeskuste näitel; juhendaja Jaak Kliimask
  11. Rebane, Marge Kaitsealadel külastuskorraldust reguleerivate dokumentide analüüs Lahemaa rahvuspargi ja Dartmoori rahvuspargi näitel; juhendajad Triinu Vaab; Jaak Jansen
  12. Saag, Anita; Kaasamine ja huvide kajastamine Haanja looduspargi kaitsekorralduskavas; juhendajad Mart Külvik, PhD; Monika Suŝkevics, MSc
  13. Tatsi, Kristel; Puhke-ja virgestusalade käsitlusi Tartumaa üldplaneeringutes; juhendaja Toomas Muru, MSc
  14. Vende, Elerin; Paide valla nõukogudeaegsete tootmishoonete kasutamine; juhendaja Mari Nõmmela
  15. Vint, Janek; Liivakarjääride korrastamise tegelikkus ja puudused korrastamist reguleerivas seadusandluses; juhendaja Kaie Metsaots, MSc

Bakalaureus  3+2

  1. Aimsalu,  Maire; 1920.-30.aastate iluaiad Koeru kihelkonna taludes - kujunemine ja väljanägemine; Juhendajad Kadri Maikov MSc;  Anneli Banner
  2. Koop, Margit; Valga linna ruumiline areng alates 18.sajandist; juhendaja Pille Tomson, MSc
  3. Konso, Ave; Riigimetsa Majandamise Keskuse Põhja-Eesti piirkonna puhkealade külastuse infrastruktuuri analüüs; juhendaja Kalev Sepp, PhD
  4. Kullamaa, Kaido; Kumulatiivsete mõjude käsitlemine keskkonnamõju hindamisel; juhendaja Kalev Sepp, PhD
  5. Lindus, Ülle; Keila linna elanike ootused korraldatud jäätmeveole; juhendaja Aija Kosk, MSc
  6. Lootus, Meigo; Eramute olmekütmise ülevaade Järvakandi alevis; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  7. Oja, Andres; Tervendavate maastike teooriate alusel leitud Tartu linna rohealade statistilise analüüsi võimalused; juhendaja Kadri Maikov, MSc
  8. Pärn, Krista; Valglinnastumise mõju õhusaastele Tallinna lähiümbruses; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  9. Rummel, Reigo; Tallinna Aaviku elurajooni elukeskkonna kujunemine ja elanikkonna rahulolu; juhendaja Toomas Muru, MSc
  10. Tamm, Meelis; Rohevõrgustiku temaatika kajastamine eestikeelses veebis; juhendajad Monika Suŝkevics, MSc; Mart Külvik, PhD
  11. Tamm, Rait; Ökokülade planeerimine Kiia ökoküla detailplaneeringu eskiislahenduse näitel; juhendaja Karl Hansson, MSc
  12. Virkunen, Helen; Alesti karjääri rekultiveerimine Raplamaal; juhendaja Kaie Metsaots, MSc
     

2011

Magister  3+2

  1. Kalmu, Malle; Paekarjäärid pärandmaastike kujunduses; juhendajad Kaie Metsaots, MSc; Rein Einasto, MSc
  2. Luks, Marika; Tervendavate teekondade võimalused Põhja-Eesti spaades; juhendaja Kadri Maikov, MSc
  3. Riisalo, Silver; Hiiumaa militaarpärandi analüüs; juhendajad Kalev Sepp, PhD; Janar Raet, MSc
  4. Sein, Margis; Maakonnaplaneeringu ülevaatamine Lääne maakonna näitel; juhendaja Toomas Muru, MSc
  5. Säde, Inga; Parima võimaliku tehnika katsetused Balti elektrijaama 26. tolmpõletuskatlal; juhendaja Aija Kosk, MSc

Bakalaureus  3+2

  1. Aleksandrov, Janar; Ehituskeeluvöönd tänases Eesti õigusruumis ja selle rakendus Ida-Virumaa näitel; juhendaja Aija Kosk, MSc
  2. Joosing, Liisi; Lapsehoolduspuhkusel olevate emade hinnang kodupiirkonna avaliku välisruumi kvaliteedile (Ülenurme alevik); juhendaja Peeter Vassiljev, MSc
  3. Leht, Heigo; Olmekütmine Tapa linnas; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  4. Lõiv, Berit; Ligipääsetavus Tähtvere valla matkaradadele; juhendaja Toomas Muru, MSc
  5. Põdra, Andres; Harjumaa ehitusmaavarad ja nende kasutamine teedeehituseks; juhenaja Kalev Sepp, PhD
  6. Sepa, Aive; Väärtuslike maastike määratlemisest: viie maakonna näitel; juhendajad Valdeko Palginõmm, MSc, Maaria Semm, MSc
  7. Sildnik, Renee; Helme ümbruse maastikuhoolduskava elluviimise kogemus; juhendaja Maaria Semm, MSc
  8. Svätski, Kaarel; Välisõhu kvaliteedi muutuste analüüs Tartus; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  9. Tomson, Alo; Metsakultuuride ulukikahjustuste leevendamise ja vältimise võimalused Eestis, juhendaja Tiit Randveer, PhD
  10. Toots, Janika; Majutuse iseloom ja dünaamika Jõgeva maakonnas 2000ndatel aastatel; juhendaja Jaak Kliimask, MSc
  11. Vors, Tuuli; Keskkonnakorraldus Eesti kaitseväe harjutusväljadel; juhendaja Ants Tammepuu, MSc
     

2010

Magister  3+2

  1. Adamson, Kalev; Karmide ilmastikuperioodide mõjust linna-ja metsapuudele hariliku männi (Pinus sylvestris L.), hariliku saare (Fraxinus excelsior L.) ja perekonna lehis (Larix spp.) mudelpuude  näitel; juhendaja Rein Drenkhan, MSc
  2. Antons, Pille; Farmide sõnnikukäitlusest tulenev pinna-ja põhjavee reostusoht Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikul alal; juhendajad Toomas Pallo, MSc; Valdo Kuusemets, PhD
  3. Arnik, Ervin; Kostivere maastikukaitseala maastikuhoolduskava; juhendajad Mart Külvik, PhD; Maaria Semm, MSc
  4. Jakovleva, Larissa; Universaalse disaini põhimõtete rakendamine RMK loodusaladel; juhendaja Toomas Muru, MSc
  5. Kukk, Tiia; Väärtusliku mõisamaastiku hooldustööde planeerimine Polli mõisakompleksi näitel; juhendaja Kadi Karro, MSc
  6. Pettai, Tiina; Teemaplaneeringu „Vastseliina aleviku miljööväärtuslikud alad ja ehitustingimused“ koostamise metoodika; juhendajad Toomas Muru, MSc; Tõnu Laos
  7. Punnisk, Siret; Keskkonnamõju strateegiline hindamine Põlvamaa üldplaneeringutes; Aija Kosk, MSc
  8. Saarniit, Grete; Kolmel erineval tehnoloogial töötava reoveepuhasti uuring Valgamaal; juhendajad Valdo Kuusemets, PhD; Kristo Kärmas
  9. Sellik, Katren; AS Repo Vabrikud tooraine laoplatside rekonstrueerimise projekti eskiis; juhendaja Aija Kosk, MSc
  10. Uprus, Maarika; Rohestruktuuri planeerimise metoodilised alused väikelinnades Elva näitel; juhendaja Koit Alekand, PhD
  11. Vähi, Indrek; Pühajärve Spa -ja Puhkekeskuse soojatootmise efektiivsuse hinnang; Elis Volmer, MSc

Bakalaureus  3+2

  1. Eerma, Neily; Pudelivee ostmine ja selle eelistused Tartus; juhendajad Astrid  Saava, PhD; Kadri Kask, MSc
  2. Heina, Indrek; Lasnamäe rohestamine - linna alade rohestamine kodanikuühiskonnas. Võimalused, teostus ja ettepanekud; juhendaja Kadi Karro, MSc
  3. Helandi, Raili; Ajaloolis-kultuurilised ja looduslikud arengueeldused ja nende kasutamine Mooste näitel; juhendaja Jaak Kliimask, MSc
  4. Janson, Margit; Koerteparkide kujundamise põhimõtted ja Viljandi koertepargi kujunduskontseptsioon; juhendaja Kadri Maikov, MSc
  5. Karjus, Ave; Valglinnastumise mõju õhusaastele Tallinna lähiümbruses; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  6. Miller, Piret; Looduslikud, kultuurilised vaatamisväärsused arengueeldusena Saare maakonnas; juhendaja Jaak Kliimask, MSc
  7. Orav, Liia; Lustivere mõisapargi  hoolduskava; juhendaja Kadi Karro, MSc
  8. Pukk, Pille; Valjala maalinna puhkemaastiku hoolduskava; juhendaja Maaria Semm, MSc
  9. Vint, Janek; Keskkonnamõjude hindamine vs reaalne tegelikkus; juhendaja Olavi Hiiemäe, MSc
     

2009

Bakalaureus  3+2

  1. Aromäe, Kaire; Muudatused Setumaa külatüüpides sajandi jooksul Värska valla näitel; juhendajad Mart Külvik, PhD; Ahto Raudoja
  2. Enok, Janne; Laste ohud kooliteel Nõmme linnaosa näitel; juhendajad Mart Külvik, PhD; Tiia Rõivas
  3. Kalmu, Malle; Õpperada Maardu fosforiidikarjääri näitel; juhendaja Eva-Liis Tuvi, MSc
  4. Kihu, Eda; Mahetoidu kastimüügi olukord ja võimalused Eestis; juhendajad Anne Luik, PhD; Sirli Pehme, MSc
  5. Kiudorov, Anneli; Sorteeritud jäätmete kogumisvõrgustiku toimimise analüüs Põlva maakonna jäätmejaamade näitel; juhendajad Aija Kosk, MSc; Rein Kalle
  6. Laidma, Eleri; Jäätmekäitluse korraldamine hajaasustuspiirkonnas Toku küla näitel; juhendaja Mait Kriipsalu, PhD
  7. Luks, Marika; Kelvingi küla avalike alade haljastuskontseptsioon; juhendaja Kadri Maikov, MSc
  8. Lääts, Hille; Audru Keskkooli õpilaste liikumisviisid kooli ja kodu vahel; juhendajad Toomas Muru, BSc; Tiia Rõivas
  9. Mändre, Jane; Muutused Tartu õhuseire korralduses 1993-2008; juhendaja Veljo Kimmel, PhD
  10. Nurmsalu, Anu; Tänavahaljastuse rajamisel tehtud puudujääkide seosed hooldusega; juhendajad Aija Kosk, MSc; Kadri Kõresaar
  11. Ploompuu, Siret; Põlvamaa kohalike omavalitsuste jäätmehoolduse hetkeolukord; juhendaja Aija Kosk, MSc
  12. Poola, Meeli; Kõpu poolsaare loodusväärtused ja nende kaitse korraldamine; juhendajad Kadri Kask, MSc; Tiit Leito
  13. Rännel, Sigrit; Harmi mõisaansambli hoolduskava; juhendaja Kadi Karro, MSc
  14. Salupõld, Ellen; Pärandkultuur Habaja külas Harjumaal; juhendaja Mart Külvik, PhD
  15. Säde, Inga; Balti elektrijaama 12. tolmpõletuse energiaplokist ja uuest 11. keevkihtpõletuse energiaplokist aastatel 2005-2008; juhendaja Aija Kosk, MSc
  16. Viitkar, Kristi; Toidujäätmete väärindamine kompostiks Maksiköögi näitel; juhendaja Mait Kriipsalu, PhD